חיילים בנ"מ נטשו עמדה בחרמון

חמישה חיילים המשרתים ביחידת נ"מ בצפון נטשו עמדה צה"לית לאחר שנענשו ושהו בעמדה לשני חיילים בלבד. החיילים הודיעו למפקדם כי הם חוששים שיפגעו בעצמם עם הנשק – אך זה הכריח אותם לשאת אותו. בנוסף הם התלוננו על חוסר שינה והתנהגות משפילה. צה"ל: נסיק מסקנות מהאירוע

חיילים נטשו עמדה, ארכיון (חדשות 2)

תקרית משמעתית בגבול הצפון: חמישה חיילים המשרתים ביחידת נ"מ, החליט לנטוש עמדה בחרמון והחזירו את נשקם למפקדיהם, זאת לאחר שנענשו ונאלצו לשהות 9 שעות בעמדה קטנה המיועדת לשני חיילים בלבד - כך דיווחה כרמלה מנשה, הכתבת הצבאית של "קול ישראל".

לאחר שאחד מהם איבד את קור רוחו ודרך את נשקו, החליטו חבריו לנטוש את העמדה והודיעו למפקדם כי הם חוששים להחזיק בנשק מחשש שיפגעו בעצמם. עם זאת, המפקד אילץ אותם לקחת בחזרה את כלי הנשק אך הוציא את הנוקר מהם.

החיילים התלוננו על התנהגות משפילה מצד מפקד המחלקה ועל מחסור חמור בשעות שינה. הם הדגישו כי לא עשו מרד אלא פחדו שאחד מהם יעשה מעשה שיצטער עליו, משום שהיו על סף התמוטטות בשל העובדה שלא ישנו מספיק.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי מדובר באירוע חמור שאינו עולה בקנה אחד עם פקודות הצבא ועם רוח צה"ל. בנושא נפתחה חקירה וצה"ל יסיק את המסקנות המתבקשות מהאירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת