הנייה: אם ישראל תתקוף באירן - לא ניגרר למלחמה

בריאיון מיוחד לסוכנות הידיעות "רויטרס" מבהיר ראש ממשלת חמאס ברצועה כי ארגונו לא יצטרף לאירן, במקרה של פעולת תגמול על תקיפת מתקני הגרעין שלה. "אירן לא זקוקה לנו", הבהיר הנייה. על השאלה האם יסכים לזנוח את דרך הטרור השיב בפשטות: "בוודאי שלא"

הנייה בביקור באירן. לא יסייע במתקפה (AP)

בחמאס כבר הביעו חוסר נכונות להתערב ביחסים שבין ישראל לאירן במקרה של תקיפה ישראלית על מתקני הגרעין באירן, אבל ראש ממשלת חמאס ברצועה איסמעיל הנייה מבהיר כעת באופן חד וברור כי אם תרחיש שכזה יתממש - יישארו אנשיו מחוץ למשחק ולא ייפתחו חזית מדרום מול ישראל.

בריאיון שהעניק לסוכנות הידיעות "רויטרס", הדגיש הנייה כי אין לארגונו עניין להתערב בעימותים שאינם נוגעים לסוגיה הפלסטינית. "אירן לא ביקשה מאיתנו דבר - ובוודאי שאינה זקוקה לסיוע של חמאס", לדברי הנייה. "חמאס היא תנועה פלסטינית הפועלת בתוך השטח הפלסטיני".

"כולנו מאזינים לאיומים שמשמיעים הישראלים, שמנוסחים באופן מפורש שאינו דורש כל ניתוח", הוסיף הנייה, והעריך כי התממשות תרחיש זה "עלולה להוליד השלכות מרחיקות לכת על המזרח התיכון כולו".

הנייה נשאל האם מוכן ארגונו להניח את הנשק ולזנוח את המאבק המזוין בישראל והשיב באופן ישיר: "בוודאי שלא". הוא גם התייחס למשבר האסירים הפלסטינים ששובתים רעב בבתי הסוהר בארץ ושב על האיום שלפיו "אם ייגבה הדבר את חייו של אחד מהם - יהיו לכך תוצאות חמורות".

בהתייחסו למצב באזור, הביע ראש ממשלת חמאס ברצועה סיפוק מההתרחשויות במצרים ומהתהליך שמתרחש בה מאז הדחתו של חוסני מובארק מכס הנשיאות. בין היתר, הוא ציין לחיוב את החלטת ההנהגה החדשה בקהיר לחדול ממדיניות המצור על עזה ולחדש את הפעילות במעבר רפיח.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת