חמאס הטיס מזל"ט בעזה - מטוסי קרב הוקפצו

במסגרת המצעד הצבאי שערך הארגון ברצועה נערכה טיסת ראווה של כלי טיס בלתי מאוייש מעל ראשי המשתתפים. בחיל האוויר לא לקחו סיכון והזניקו מטוסי קרב לאזור מחשש שמדובר בניסיון חדירה לשטח ישראל

חמאס ערך מצעד צבאי ברחובות עזה, בחיל האוויר נכנסו לכוננות: מטוסי קרב הוזנקו היום (ראשון) לאזור גדר הגבול עם עזה, לאחר שבמהלך תהלוכה שערך ארגון הטרור לציון יום השנה ה-27 לייסודו בוצעה טיסת ראווה של כלי טיס בלתי מאוייש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלפים בעזה הריעו לפעילי הארגון שהציגו אמצעי לחימה ותצוגת תכלית של יכולות ובהן הטסת מזל"ט מתוצרת עצמית, במה שנראה כהפגנת כוח מתריסה מול ישראל - כארבעה חודשים אחרי סיום מבצע "צוק איתן".

המזל"ט שטס בשמי הרצועה הקפיץ את חיל האוויר, לאחר שזוהה במכ"מים. מטוסי קרב הוזנקו במהרה לאזור מחשש שמדובר בניסיון חדירה למרחב האווירי של ישראל - לצורך ביצוע פיגוע או איסוף מודיעין. האירוע הסתיים מבלי שנורתה אש על ידי המטוסים.

מטוס של חיל האוויר, ארכיון

במהלך המצעד הציגו אנשי חמאס גם מל"ט צבאי ישראלי, שלטענתם נפל לידי הארגון במהלך העימות בקיץ האחרון. עוד במסגרת יום השנה ה-27 לייסוד הארגון, פרסמה הזרוע הצבאית של הארגון קליפ חדש בקולו של ראש הזרוע הצבאית מוחמד דף, שגורלו מאז התקיפה של חיל האוויר בימי המבצע בעזה לא ידוע.

קולו של דף שנשמע בסרטון מקורו בהקלטה ישנה ששודרה במהלך מבצע "עמוד ענן" בנובמבר 2012 והוא נשמע אומר: ״הגיעה העת לטהר את מסגד אל-אקצא״. כעבור זמן קצר, ניתן להבחין בסרטון בצללית של אדם שמזכירה את דמותו של דף, שמועד צילומה אינו ברור.

המל"ט שהוצג במצעד

לצד כלי הטיס שיכולותיו אינן ברורות, בחמאס הציגו חידושים אחרים ובהם טיל "רנטיסי 160" שנורה לחיפה במהלך מבצע צוק איתן וגם הופעה נדירה של אנשי הקומנדו הימי של חמאס שחדרו לאזור זיקים מהים וניסו לבצע פיגוע.