מפקד חיל האוויר החדש מונה רשמית: "לפנינו עומדים מבחנים משמעותיים"

אחרי שש שנים, נכנס היום האלוף אמיר אשל לנעליו הגדולות של מפקד חיל האויר עידו נחושתן - שצפוי לפשוט בקרוב את מדיו הכחולים ולעזוב את צה"ל בתום 37 שנות שירות. מפקד חיל האוויר החדש אמר בטקס החילופים: "אנו מוכנים לכל משימה שלה נידרש"

אחרי 37 שנים בצה"ל, העביר היום מפקד חיל האוויר האלוף עידו נחושתן את שרביט הפיקוד על החיל הכחול למחליפו בתפקיד - האלוף אמיר אשל. טקס החילופין נערך היום בקריה שבתל אביב, בנוכחות הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, ושר הביטחון אהוד ברק.

בדברי ברכה שנשא שר הביטחון, אמר ברק כי "חיל האוויר, לאורך שני הדורות האחרונים, מהווה זרוע ההכרעה העיקרית של ישראל ואבן הראשה של כוח ההרתעה שלה".

הרמטכ"ל גנץ הודה לנחושתן על שש שנותיו במטכ"ל ואמר כי כעת, עם העברת המושכות לידי אשל, "יש לנו את חיל האוויר הטוב בעולם - שנושא על כתפיו משקל אסטרטגי גדול, משמעותי ומיידי".

נחושתן עצמו אמר כי החיל שבראשו עמד הוא "גוף הפועל בכל יום רגע, 365 ימים בשנה, מדן ועד אילת - ובכל העולם. לנגד עיניו עומד כל העת ביטחון מדינת ישראל". הוא איחל הצלחה למחליפו בתפקיד אשל, שמצדו הצטרף לשורת המברכים ואמר כי נחושתן "משאיר אחריו חיל אוויר חזק ואיכותי עם תהליכים רבים בצלמו ובדמותו. לפנינו עומדים מבחנים משמעותיים ואנו מוכנים לכל משימה שלה נדרש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת