"החייל חשב שמדובר במחבל וירה"

פרטים ראשונים מתחקיר התקרית שבה נורה קצין הבטיחות בחטיבת כפיר ע"י חייל אחר מעלה חשד למחדל חמור: גורם צבאי סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי החייל ירה בקצין לאחר שחשב בטעות כי מדובר במחבל

חשד לטעות בזיהוי בצה"ל: קצין נפצע הבוקר מפליטת כדור, במהלך תרגיל שהתקיים בכניסה לעיר שכם, במחסום חווארה. גורם צבאי מסר כי מתחקיר ראשוני עולה כי הקצין נפגע מנשקו של חייל אחר שהיה בעמדת שמירה, וחשב שמדובר במחבל.

פרטים ראשונים שעולים מתחקיר שנערך בשטח מגלים שהקצין שנורה משמש קצין בטיחות בחטיבת כפיר. הירי התרחש בזמן שחיילי גדוד 90 התאמנו במקום, לאחר שהחייל היורה שעמד בעמדת השמירה, חשב בטעות שמדובר במחבל. "זה יכול היה להיגמר באסון", אמרו גורמים בצה"ל לחדשות 2 באינטרנט.

צה"ל ממשיך לבדוק את נסיבות האירוע

תחילתו של האירוע הבוקר, כאשר חבריו של הקצין שנפגע חזו באירוע והזעיקו את כוחות ההצלה לשטח. אלה העניקו לו טיפול רפואי ראשוני, ובהמשך הצטרף גם צוות מד"א שסייע לכוחות ופינה אותו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה כשהוא פצוע בחזהו.

גורם צבאי מסר לחדשות 2 באינטרנט כי ככל הנראה החייל שירה בקצין חשב בטעות שמדובר במחבל, ופתח עליו באש. עוד נמסר, כי צה"ל ממשיך לבדוק את נסיבות האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת