תופעה: הפלסטינים מתנחלים בגבעות

גם הפלסטינים גילו את שיטת המאחזים הבלתי חוקיים: בחודשים האחרונים הוקמו עשרות מבנים טרומיים על שטחי המדינה. את מבני הבזק האלה לא ניתן לפנות ללא צו הריסה מסודר. "מה שהפלסטינים עושים זה שוד קרקעות לאור היום", אמר גורם בעמותת "רגבים" שהגישה עתירה לבג"ץ בבקשה להורות להרוס את המבנים

האם המאחזים ייהרסו? ארכיון (חדשות 2)

שיטת פעולה חדשה: מזה מספר חודשים החלו לצוץ ברחבי יהודה ושומרון עשרות מאחזים בלתי חוקיים, הפעם מתוצרת פלסטינית. עתירה בנושא הוגשה לבג"ץ שייאלץ לקבוע את עתיד המבנים הנמצאים על שטחי המדינה, כך מפרסם הבוקר העיתון "מעריב".

בעוד חילוקי הדעות בנוגע לגבעת האולפנה מאיימים על שלמות הקואליציה, הוקמו בחודשים האחרונים עשרות מאחזים בלתי חוקיים על ידי הפלסטינים, בשטחים הנמצאים בבעלות המדינה. הפלסטינים רכשו עשרות מבנים טרומיים שמרגע הקמתם אי אפשר לפנות אותם ללא צו הריסה מסודר.

השבוע הוגשה עתירה לבג"ץ על ידי עמותת "רגבים", העוקבת אחרי הבנייה הלא חוקית בידי פלסטינים ביהודה ושומרון. העמותה דורשת מבג"ץ להורות על הריסת המבנים הלא חוקיים, הנמצאים על שטחים הנמצאים בשליטת המדינה.

"מה שהפלסטינים עושים זה שוד קרקעות לאור היום, מתוך מטרה ברורה להשתלט על אדמות המדינה", הצהיר רכז אזור יהודה ושומרון בעמותת "רגבים", עובד ארד.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת