הממשלה אישרה את מינויו של גדי איזנקוט לרמטכ"ל הבא

השרים אישרו את מינוי גדי איזנקוט למחליפו של גנץ ורה"מ בירך: "הוא האיש המתאים בזמן הנכון ובמקום הנכון. הוא יכול להוביל את צה"ל אל מול אתגרים גדולים סביבנו". השר בנט: "גדי הוא קצין ערכי, צנוע, יצירתי ונחוש"

מינויו אושר. הרמטכ"ל המיועד איזנקוט (פלאש 90)

הממשלה אישרה את מינויו של האלוף גדי אינזקוט לרמטכ"ל ה-21 של צה"ל: שרי הממשלה אישרו לפני זמן קצר את מינוי איזנקוט, שצפוי להחליף את הרמטכ"ל המכהן רא"ל בני גנץ בתפקידו בעוד חודשיים בדיוק, ב-15 בפברואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח הישיבה: "גדי איזנקוט הוא האיש המתאים בזמן הנכון ובמקום הנכון. גדי עבר את כל מסלולי החיילות והפיקוד, הוא מפקד מנוסה והוא יכול להוביל את צה"ל אל מול אתגרים גדולים שנמצאים סביבנו".

נתניהו הוסיף כי "האתגרים לא פוסקים, הם לא לוקחים פסק זמן אפילו לרגע, ואני משוכנע שבמנהיגות ובמדיניות נחושה, אחראית ותקיפה, יחד עם הפיקוד של גדי את צבא הגנה לישראל, אנחנו נוכל לגבור על כל המכשולים ולעמוד בכל האתגרים. אני מאחל לו הצלחה גדולה, והצלחתו בכל המובנים היא הצלחת כולנו".

האיש שהביא את המינוי לממשלה, שר הביטחון משה יעלון, אמר לאחר ההצבעה: "האלוף גדי איזנקוט ביצע את כל תפקידי הפיקוד, מחייל עד מפקד, הן כלוחם בשטח והן בתפקידי מטה, והוא מגיע עם ניסיון מבצעי ופיקודי עצום. הוא מביא איתו לתפקיד, יושר, ערכיות ומקצועיות, חשיבה עצמאית והבנה עמוקה. הוא המפקד המתאים ביותר לקחת את שרביט הפיקוד על צה"ל בעידן בו תמונת האיומים משתנה וצה"ל נמצא בתהליך של התאמה למציאות החדשה הזו".

ישתפו פעולה בעתיד? איזנקוט ויעלון (אריאל חרמוני/משרד הביטחון)


גם שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בירך על מינוי איזנקוט למפקד הצבא: "גדי הוא קצין ערכי, צנוע, יצירתי ונחוש. ובעיקר -גולנצ׳יק! תדע כל אם עבריה שמסרה את גורל בניה לידי המפקדים הראויים לכך".

בעקבות אישור המינוי פרסמה מפלגת העבודה הודעה שבה נכתב: "איזנקוט הוא קצין ומפקד אמיץ, חכם ומקצועי. אנו בטוחים ביכולתו להנהיג את צה"ל אל מול האתגרים הביטחוניים עמם מתמודדת מדינת ישראל".