צה"ל נלחם באפליקציות הסלולריות

הטלפונים החכמים מצויים כמעט בכיסו של כל חייל, ואיתם האפליקציות הרבות שעושות שימוש בין היתר במידע שנמצא על גבי המכשיר. בצה"ל חוששים מסיכון ביטחוני גבוה שעלול להביא לדליפת מידע ומזהירים את החייליים מפגיעה משמעותית בביטחון המידע

בצה"ל מזהירים: האפליקציות מסוכנות (חדשות 2)

המערך לביטחון מידע בצה"ל שיגר אתמול אגרת המזהירה את כלל המפקדים והחיילים בצה"ל משימוש באפליקציות העושות שימוש במידע אישי המצוי במכשירי הטלפון האישיים, לרבות שיתוף המידע ללא אישור המשתמש. החשש הוא מפני שימוש מסוכן במידע על קצינים בכירים ויחידות מסווגות שהדרכים ליצירת הקשר איתם מצויות לעתים גם במכשירים אישיים.

"בעידן הטלפונים החכמים, חשוב להיות ערים לאיום הביטחוני שמהוות חלק מן האפליקציות על צה"ל", הזהירו במערך. לטענת גורם בכיר, "אפליקציות רבות תורמות לחשיפת מידע על ידי מתן גישה לזיכרון הטלפון עליו הן מותקנות ושיתוף מידע אודות המשתמש, לרבות מיקום, תמונות ופרטים אישיים, ברשת האינטרנט".

במערך ציינו לדוגמה את האפליקציה "מיזהזה", שמטרתה לזהות כל שיחה המבוצעת למכשיר הסלולרי, גם אם מדובר במספר טלפון אשר לא שמור על גבי המכשיר. "עם התקנת האפליקציה התוכנה 'גונבת' ללא ידיעתך ושליטתך את 'ספר הטלפונים' במכשירך ומעבירה אותו למאגר מרכזי, אשר עשוי לשמש כמודיעין יקר ערך לאויב, בכך שהוא יוצר פירוט של בעלי התפקידים בצבא ותורם להפיכתם ליעד לתקיפה והאזנה", ציינו במערך לביטחון המידע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת