ברק משתלח באשכנזי: זייף, קיבל שוחד, רימה והפר אמונים

שר הביטחון מטיח האשמות חסרות תקדים ברמטכ"ל לשעבר לקראת פרסום דוח הרפז. אהוד ברק שלח הערב מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, ובו האשים את גבי אשכנזי בשורת עבירות פליליות חמורות הקשורות לפרשה. "אשכנזי זייף, לקח ונתן שוחד, רימה והפר אמונים", כתב ברק במכתב החריף

יורד לפסים אישיים: כשברקע הדיווחים לפיהם מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה יבחנו את האפשרות שקיים היבט פלילי בפרשת מסמך הרפז, משתלח שר הביטחון אהוד ברק בצורה חסרת תקדים במי ששירת תחתיו כרמטכ"ל, גבי אשכנזי, ומאשים אותו בביצוע עבירות פליליות.

במכתב שהעביר ברק ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, ואשר עותק ממנו נשלח לכלי התקשורת, טען שר הביטחון בין היתר כי אשכנזי ביצע עבירות הקשורות לשיבוש סדרי שלטון, זיוף ושימוש במסמך בנסיבות מחמירות, שיבוש הליכי משפט, קבלת ומתן שוחד, סיוע למתן שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע, עבירות צבאיות וביטחוניות, מרמה והפרת אמונים.

בנוסף, האשים ברק את אשכנזי כמי שמנסה לפעול למניעת פרסום דוח מבקר המדינה בנושא המסמך. "החשודים העיקריים בביצוע העבירות לכאורה, בערוצים שונים, לרבות עתירה לבג"צ ופעילות הכפשה בתקשורת וברחוב, על מנת להשהות, לשבש ואף למנוע את פרסום דוח הביקורת", נכתב במכתב.

אשכנזי הגיב הערב להאשמות הקשות: "האשמתו של אשכנזי בקבלת שוחד היא מופרכת ובעיקר הזויה. כל שיחות הטלפון בלשכת הרמטכ"ל הוקלטו ונבדקו על ידי המבקר, המשטרה בדקה, אף אחד לא העלה עד היום טענה של שוחד. כנראה שמשהו רע מאד עובר על שר הביטחון וקשה שלא להיות מוטרד מכך", לשון ההודעה של אשכנזי.

היועמ"ש למבקר: פרסם את דוח הרפז - בלי קשר לחקירה

הערב הבהיר היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין כי בניגוד לפרסומים בימים האחרונים, לפיהם החקירה הפלילית בפרשת הרפז מוצתה, הדיונים במשרדו בנושא זה נמשכים. "בדיקה זו תיערך בכובד ראש וביסודיות המתבקשת", הבהיר המבקר בהודעה שפורסמה לעיתונות.

ברק ואשכנזי. האשמות חריפות (חדשות 2)

מאידך, מדגיש היועמ"ש כי אין קשר בין החקירה הפלילית לבין דוח מבקר המדינה בפרשה, וכי אין מניעה כי משרד המבקר ישלים את בדיקת הפרשה ויציג בפני הציבור את ממצאיו בדו"ח מאת המבקר. "היועץ סבור כי יש חיוניות רבה בסיום בדיקת המבקר ובגיבוש ממצאיה הסופיים, וזאת לאור הערך הציבורי הרב שבפרישת תמונת הפרשה כולה בפני הציבור", הובהר בהודעת המבקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת