לבנון נגד החומה בגבול עם ישראל: "נבנית בשטחנו"

"ישראל מפרה את הריבונות שלנו", כך כתבו גורמים רשמיים בלבנון לאנשי יוניפי"ל המוצבים בדרום לבנון. הסיבה: העבודות הישראליות להקמת חומה בגבול הצפון פולשות, לטענת הלבנונים, לשטחן והן מבוצעות מאחורי הקו הכחול שמהווה את הגבול הבינלאומי בין המדינות

גבול לבנון. ארכיון (רויטרס)

השלטונות בלבנון פנו לאנשי יוניפי"ל בדרום המדינה, וטענו כי החומה החדשה שישראל בונה בגבול הצפון מוקמת מאחורי הקו הכחול בשטחה של לבנון - כך מדווחת רשת הטלוויזיה אל-מנאר של חיזבאללה.

על פי הדיווח, כלי הנדסה ואנשי צוות ישראלים פועלים למעשה בשטחה של לבנון, שביקשה להרחיקם מהמקום, לפרק את החומה שנבנתה עד כה ולהפסיק את העבודות לאלתר. במקביל העבירו גורמים רשמיים בלבנון מפות טופוגרפיות לאנשי האו"ם באזור, על מנת שיוכלו לפקח על העבודות.

בתחילת השבוע, החל צה"ל לראשונהלהקים חומה בקטע גבול הצפון הנושק למטולה. מטרת החומה היא למנוע חיכוך בין כוחות צבא לבנון לבין צה"ל. המכשול, בגובה כמה מטרים, ישתרע על פני יותר מקילומטר, בין שטח ישראל לבין כפר כילה שבדרום לבנון. החומה נבנית כדי לעצור ולמנוע ירי מאזור הכפר לעבר מטולה השכנה. גובהה של החומה יהיה כחמישה מטרים, ולאורכה יותקנו אמצעי התרעה וחישה שונים.

על פי ההערכה בצה"ל, עבודות הבנייה בקטע הגבול יימשכו מספר שבועות. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בתיאום מול גורמי האו"ם וצבא לבנון, צפויה להתבצע פעילות לשיפור תשתית הגבול למניעת חיכוך במרחב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת