מנהיג האסירים השובתים רעב: "נשבות עד המוות"

כ-2,000 אסירים ביטחוניים ששובתים רעב במחאה על תנאיהם מספרים על מצב קשה מאוד בכלא. " אנחנו נשבות עד המוות", מבהיר מנהיגם בשיחה מיוחדת עם חדשות 2. "אנחנו נמצאים בסכנת חיים זה השבוע השלישי ותדמיינו אם ימות אסיר או שניים". ח"כ זחאלקה בהפגנה הערב: "השביתה תצית אינתיפאדה שלישית"

"אנחנו שובתים עד המוות" - כך מבהיר מנהיג האסירים הביטחוניים השובתים רעב בשיחה עם חדשות 2 מתוך הכלא. בשיחה ראשונה מאז החלה מחאתם הוא מספר כי "המצב קשה מאוד וגרוע בבתי הכלא - נשבות עד שישתפרו התנאים שלנו ואם יש מישהו שימות האחראי הוא מדינת ישראל".

האסיר, שלא נחשף בשמו מדגיש כי כל האסירים מוכנים ללכת עד הסוף. "כולם הולכים עד המוות ויש נקודות שלא הגענו אליהן". כ-2,000 אסירים שובתים רעב בישראל ובמכתב שהעבירו לחדשות 2 מכלא נפחא הם מספרים על הקושי הגדול. "אנחנו נמצאים בסכנת חיים זה השבוע השלישי ותדמיינו אם ימות אסיר או שניים מה תהייה התגובה בשטחים - מדברים על אינתיפאדה". הם מוחים על תנאיהם ומבקשים לימודים גבוהים, ביקורי משפחות והפסקת בידודים.

במקביל, התקיימה הערב הפגנת הזדהות עם האסירים בה השתתפו כאלף איש. ח"כ ג'מאל זחאלקה יו"ר סיעת בל"ד, השתתף בהפגנה שהתקיימה בכפר כנא שבגליל והדגיש את הסכנה בשביתת הרעב. "השביתה תצית אינתיפאדה שלישית, אנו בימים של השקט לפני הסערה", הזהיר ח"כ זחאלקה. "אם חס וחלילה ימות אחד האסירים השובתים, יפרוץ מרד בבתי הסוהר".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת