מיוחד: כך פוענח רצח משפחת פוגל באיתמר

בליל שבת לפני שנה הצליחו שני צעירים פלסטינים בני 18 מהכפר עוורתא שבשומרון, לדלג מעל גדר הישוב הסמוך, איתמר. לאחר שעה וחצי הם נכנסו לבית משפחת פוגל, ושם רצחו בזה אחר זה חמישה מבני המשפחה. אח"כ נעלו את הדלת והלכו הביתה, מבלי להשאיר רמז שעשוי להוביל אליהם. שבועות אח"כ פוענח הרצח. כך עשו זאת החוקרים

כשמדברים על הפיגוע באיתמר, זה הדבר הראשון שעולה בזיכרון: תמונת סלון ביתה של משפחת פוגל, שעות לאחר הרצח. זה היה פיגוע יוצא דופן באכזריותו, חמישה בני משפחה, הורים ושלושה מילדיהם שנטבחו בביתם.

כל מערכות הביטחון נרתמו למה שהפכה למשימה כמעט לאומית, אך רק מעטים יודעים שדווקא במעבדה לזיהוי פלילי של המשטרה, הושג הפענוח שהוביל ללכידת הרוצחים בתוך פחות מחודש.

הדלת, טביעות האצבע ונתיב הבריחה

החוקרים מתמקדים כבר בהתחלה בדלת הכניסה שהייתה נעולה מבפנים. לאחר שטביעות האצבע הועברו למעבדת פיתוח, מוודאים אותן באמצעות חומרים מיוחדים - ומזירת הפיגוע עוברים החוקרים אל נתיב הבריחה של הרוצחים בתוך הבית.

נתיב בריחת המחבלים מגיע עד לכפר עוורתא שסמוך לאיתמר, שם מתקמדת פעילות השב"כ, צה"ל והמשטרה. ההנחייה שמקבלים הכוחות ממז"פ - לאסוף דגימות של כל תושבי הכפר. אחרי הצלבות מאות דגימות די.אן.איי, מגיע פיצוח הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת