אשכנזי: "תומך בחקירה פלילית בפרשת הרפז"

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי בעד חקירה פלילית בעניין דוח הרפז ומדגיש כי לשכתו לשעבר לא מעורבת בפלילים. "החקירה יש כלים לבירור העובדות ביחס להתנהלות כל המעורבים בפרשה", ציין אשכנזי בהודעתו והדגיש: שאלת מחיקת ההקלטות בלשכת ברק נותרה ללא מענה

על הרקע הפרסומים לפיהם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין יחליט בקרוב אם לפתוח בחקירה פלילית בפרשת הרפז, הודיע הרמטכ"ל לשעבר רא"ל במיל' גבי אשכנזי כי הוא "תומך בבדיקה יסודית ומקיפה של כל הנושאים שנותרו ללא מענה - שאלת מחיקתן של כל הקלטות השיחות בלשכת שר הביטחון והשאלה מה באמת עומד מאחורי מסמך הרפז".

אך אשכנזי לא לחוץ מהבדיקה. "אני שקט ובטוח כי אין ללשכת הרמטכ"ל מעורבות בפעילות פלילית כלשהי", הדגיש אשכנזי בהודעתו. "בעוד שבדיקת מבקר המדינה מוגבלת מעצם טבעה לבדיקת ההקלטות שלא נמחקו ולכן רק של צד אחד בפרשה, הרי שלגורמי החקירה יש כלים לבירור העובדות ביחס להתנהלות כל המעורבים בפרשה", הוא ציין.

מנסים להבין מהו המידע החדש

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס ביקש מהיועץ המשפטי לממשלה וינשטיין להורות לפתוח בחקירה זאת על רקע מידע חדש שהגיע אליו לאחר שסיים לעבוד על טיוטת דוח הרפז. לסיכום ציין אשכנזי כי "כל שיחות הטלפון בלשכת הרמטכ"ל הוקלטו בזמן אמת ונבדקו על ידי מבקר המדינה".

במשטרה מנסים להבין מהו אותו מידע חדש, שגרם למבקר לשנות את דעתו מהפעם האחרונה שבה עסק בטיוטת הדוח לפני חודש, ולא חשב שיש צורך לפתוח בחקירה או לחדש אותה. בלשכת היועץ המשפטי לממשלה התקיימה התייעצות בנושא, שצפויה להימשך ביום ראשון הקרוב. ביום שני ידון בג"ץ בעתירה שהגיש אחד הנפגעים העיקריים בדוח, אלוף משנה ארז וינר, לשעבר עוזרו של הרמטכ"ל גבי אשכנזי. בעתירתו ביקש וינר לקבל לידיו עדויות נגדו שעלו מטיוטת דוח המבקר, ושבמשרד המבקר סרבו להעביר לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת