צפו: המדים החדשים של שומרי הקריה

בצבא מנסים לשפר את הנראות של בסיס הקריה בתל אביב – שם יושבים הרמטכ"ל גנץ, שר הביטחון ברק ואלופי המטה הכללי. לאחרונה חולקו למאבטחי הבסיס מדים חדשים וייצוגים בצבע כהה, עליהם מוטבע סמל המטה הכללי. צה"ל: יש להגביר את הנוכחות והסמכותיות בשערי הבסיס. בעבר היו תלונות על הופעה מרושלת מצדם

"ישפר את הנראות", המדים החדשים (דו"צ)

בצה"ל החליטו שהשומרים של בסיס הקריה בתל אביב, מקום מושבם של אלופי המטה הכללי, הרמטכ"ל ושר הביטחון צריכים לקבל מדים מיוחדים וייצוגים בשל תפקידם.

לאחרונה חולקו להם מדים כהים במיוחד שמזכירים מדי צבאות זרים. על המדים טבוע סמל של המטה הכללי והם כוללים כיסים בחולצה וחגורה ייחודית בה מקום למכשיר קשר. גורמים צבאיים מסבירים כי המטרה היא להבדיל את המאבטחים משאר המאבטחים במחנות צה"ל השונים. "בסיס הקריה מהווה הסמל והוא מייצג את צה"ל", אמר גורם צבאי לחדשות 2 באינטרנט. "החזות של המאבטחים צריכה להתאים לאופי הבסיס הייחודי - והמדים ירתיעו ויחזקו את גאוות היחידה".

בצה"ל הסבירו כי תכלית הפרויקט, עליו נעשתה עבודת מטה ארוכה, הוא לשפר את הנראות והגברת הנוכחות והסמכותיות בשערי הבסיס. "המאבטחים לובשים את המדים בעת תפקידם בשערים וגם במהלך ניהול השגרה בבסיס", ציינו בצה"ל. "מפקדי השערים ינועו גם הם במדים החדשים כמו המאבטחים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת