אלון מורה: כוח צה"ל לכד מחבל חמוש בסכין שניסה לחדור ליישוב

מחבל פלסטיני חמוש בסכין נתפס הלילה סמוך לאלון מורה שבשומרון. החשוד, כבן 30 מהכפר דיר אל חטב, זוהה על ידי איש הביטחון של היישוב לאחר שעבר את שביל הביטחון במקום

מחבל חמוש בסכין נלכד הלילה (ו') סמוך לאלון מורה שבשומרון בעת שניסה לחדור ליישוב. איש הביטחון במקום הקפיץ את כוחות הצבא שהגיעו למקום ולכדו את החשוד, פלסטיני כבן 30 מהכפר דיר אל חטב.

מאבטח היישוב אלון מורה שבמועצה האזורית שומרון, ההבחין הלילה בדמות חשודה שעברה את שביל הביטחון במקום. הוא גילה עירנות מירבית והזעיק בבהילות את כוחות הצבא שהוקפצו לאזור האירוע. עם היוודע דבר החדירה ליישוב, הועלתה רמת הכוננות באזור, והתושבים נקראו להסתגר בבתיהם עד להודעה חדשה. כוח מחטיבת "כפיר" שהגיע למקום, עצר את הפלסטיני והעביר אותו להמשך חקירה בידי כוחות הביטחון.  

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, אמר הלילה כי "בזכות ערנות השומר והחיילים נמנע פיגוע". הוא אף הודה לחיילי חטיבת שומרון, בראשת המח"ט אל"מ נמרוד אלוני, וציין: "שוב אנו רואים את הניסיונות הרצחניים של הערבים באזור. זהו פרי החינוך האנטישמי של הרשות הפלסטינית".

עוד הוסיף ראש המועצה, כי "מאז הסרת המחסומים יכולים המחבלים להבריח אמצעי לחימה וסכינים כמעט ללא כל הפרעה. בזכות הערנות של השומר, שהוא גם תושב המקום, וערנותם של החיילים - נמנע הערב פיגוע. על ממשלת ישראל לתת לצה"ל את כל הכלים למלחמה בטרור כדי למנוע את הפיגועים הבאים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת