נמצאה גופת החייל הנעדר; הותיר מכתב: "אל תבכו עליי"

לוחם גבעתי נטע ברנד נמצא הבוקר ללא רוח חיים ביער עדולם סמוך לבית שמש, כשלצידו נשקו האישי. במכתב שהשאיר כתב החייל: "אל תבכו עליי". המשטרה הצבאית פתחה בחקירה בסיומה יועברו המסקנות לפרקליטות הצבאית, אולם ההערכה בצה"ל היא כי מדובר בהתאבדות. משפחת החייל: "תודה למי שעזר בחיפושים"

אחרי 48 שעות של חיפושים, נמצאה הבוקר גופתו של לוחם גבעתי הנעדר נטע ברנד מוטלת בבית שמש, כשנשקו האישי מוטל לצידו. רופא שהוזעק למקום קבע את מותו, וההערכה היא כי ברנד שם קץ לחייו.

ברנד השאיר אחריו מכתב התאבדות, בו כתב בין היתר "אל תבכו עליי". המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירת הנסיבות שהובילו למותו, ובסיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית. הודעה נמסרה הבוקר למשפחתו.

בצה"ל נאלצים למנות מדי שנה בממוצע כ-25 מקרי התאבדות של חיילים, כשבשנים האחרונות חלה ירידה קלה במספר המקרים.

משפחתו של החייל פירסמה הבוקר הודעה קצרה בה נאמר "נטע כבר לא איתנו, תודה לכל מי ששיתפו והגיעו לעזור בחיפושים". הלוויתו של נטע ברנד תצא היום בשעה 17:00 מבית העלמין האזורי, על כביש 38 בין בית שמש לגבעת ישעיהו.

"אנחנו משתדלים להחזיק עכשיו מעמד" - אמרה אתמול אמו של ברנד בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "זה בא אלינו בהפתעה גמורה. נטע הוא ילד רגיש אבל אנחנו לא חשבנו שיכול לקרות דבר כזה - גם כשהיו בעיות פתרנו אותם במשפחה, הוא משרת ביחידה שהוא אוהב מאוד ולא היה שום סימן לזה".

המשטרה הצבאית בשיתוף משטרת ישראל ביצעה אחרי החייל הנעדר חיפושים נרחבים. ברנד שירת בבסיס במרכז הארץ, ונעלם מביתו שבגבעת ישעיה. החייל, המשרת כבר יותר משנה בצה"ל, השאיר אתמול מכתבו בו הביע את כוונותיו האובדניות. לאחר מכן, יצא מביתו שביישוב גבעת ישעיהו, 10 ק"מ דרומית לבית שמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת