שביתת הרעב: 4 אסירים ביטחוניים בסכנת חיים

כ-1,600 אסירים ביטחוניים שובתים רעב בשבועיים האחרונים בבתי הכלא ברחבי הארץ במחאה על תנאי מאסרם, ארבעה מהם נמצאים בסכנת חיים. נציג האסירים מרוואן ברגותי נפגש בסוף השבוע האחרון עם נציב השב"ס על מנת לדון בדרישותיהם, אולם לפי שעה לא מסתמן פתרון

מרואן ברגותי. נציג האסירים השובתים (רויטרס)

שיטת פעולה: 1,600 אסירים ביטחוניים פלסטינים שובתים רעב מזה כשבועיים בבתי הכלא ברחבי הארץ. רופא שבדק כמה מהם לאחרונה קבע כי ארבעה מהם נמצאים במצב של סכנת חיים, כך מפרסם הבוקר עיתון "הארץ".

נציג האסירים מרוואן ברגותי נפגש במהלך סוף השבוע האחרון עם נציב שירות בתי הסוהר, רב גונדר אהרון פרנקו, ודן עימו בדרישותיהם של האסירים. פרנקו שמע את טענותיו של ברגותי באשר לתנאי מאסרם והבטיח להשיב בתוך 10 ימים.

15 משובתי הרעב מאושפזים בימים אלו במרפאות שירות בתי הסוהר. אמש הועבר אחד מהם, האסיר המנהלי בלאל דיאב, לטיפול בבית החולים אסף הרופא לאחר שחלה הידרדרות במצבו.

אסירים בטחוניים בכלא. השביתה נמשכת (רויטרס)
רופאה מטעם ארגון רופאים לזכויות אדם בדקה אחדים מהם בימים האחרונים וקבעה כי יש להעביר מספר מהם לבית חולים בשל מצבם החמור. בשב"ס לא אישרו את הפרטים אך מסרו ל"הארץ" כי "השובתים שדרוש להם פיקוח צמוד נמצאים במתקן הרפואי של שב"ס ובמידת הצורך מופנים לבית חולים ציבורי".

לאחרונה גורשה לעזה האסירה המנהלית הנאא' שלבי, לאחר ששבתה רעב במשך 43 ימים. חודש לפני כן שוחרר גם איש הג'יהאד האסלאמי חאדר עדנאן שמצבו הרפואי הידרדר לאחר שביתת רעב בת 66 ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת