כוחות הביטחון בטורקיה סיכלו פיגוע נגד ישראלים

הרקע להחלטת המטה ללוחמה בטרור להוריד את מדרג האיום באזהרת המסע לטורקיה הוא פעילות דרמטית של השלטונות הטורקיים, שהצליחו לסכל פיגוע נגד יעדים ישראליים על אדמתם בטווח הזמן המיידי. המוסד העביר לאחרונה אזהרות על ניסיונות לפגע ביעדים ישראליים, אולם כעת ניתן להצביע על שיתוף פעולה ישראלי-טורקי מאחורי הקלעים

שורה של פעולות שנקטו בימים האחרונים מנגנוני הביטחון בטורקיה אפשרה להוריד היום את מדרג האיום באזהרת המסע של ישראלים למדינה. השלטונות הטורקיים הצליחו לסכל ניסיונות להוצאת פיגועים בטווח הזמן המיידי. 

בעקבות הצלחת כוחות הביטחון הטורקיים בסיכול הפיגוע, נערכה בשעות הצהריים במטה ללוחמה בטרור הערכת מצב, בסיומה הוחלט להוריד את מדרג האיום לרמה הנמוכה ביותר, המאפשרת למי שרוצה לחזור ולבקר במדינה. המוסד העביר לאחרונה אזהרות לגבי ניסיונות לפגע ביעדים ישראליים, אולם כעת ניתן להצביע על שיתוף פעולה בטחוני ישראלי-טורקי מאחורי הקלעים.

אזהרת המסע העדכנית נמצאת כעת במדרג האיום הנמוך ביותר מבין ארבע הרמות הקיימות, המכונה "איום פוטנציאלי מתמשך". "בטורקיה עדיין מתקיים איום מתמשך לפיגועים כנגד ישראלים. לפיכך, המטה ללוחמה בטרור ממליץ להימנע מביקורים לא חיוניים בטורקיה, או לכל הפחות לנקוט את אמצעי הזהירות הנדרשים", כך בהודעה.

ההחלטה היום מעדכנת למעשה את הנחיית המטה ללוחמה בטרור מחודש מרס האחרון, לאחר דיווחים של כלי התקשורת הטורקים על כך שבמכתב שנשלח מהמוסד אל סוכנות המודיעין הטורקית, נטען שכוח אל-קודס של משמרות המהפכה באירן תכנן לבצע מתקפה כנגד הצוות הדיפלומטי הישראלי בבירה אנקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת