מח"ט הצנחנים למשפחות השכולות: מתנצל על הטקס שבוטל

אל"מ אמיר ברעם לקח היום אחריות על טקס הזיכרון לנופלי החטיבה, אליו הגיעו המשפחות השכולות אך היו שם לבדן. "הטקס יועבר מעתה לאחריות מפקדת חטיבת הצנחנים הסדירה", כתב אל"מ ברעם למשפחות והדגיש: "הביקורת שלכם מוצדקת"

כשבוע לאחר יום הזיכרון, מתנצל היום מפקד חטיבת הצנחנים אל"מ אמיר ברעם בפני המשפחות השכולות שהגיעו לטקס הזיכרון באנדרטה בבסיס תל-נוף - שבוטל ללא הודעה מוקדמת.

במכתב ששלח אל"מ ברעם, הביע המח"ט את התנצלותו על עוגמת הנפש. "בעקבות האירוע, ונוכח הביקורת המוצדקת של משפחות חללי הצנחנים אני פועל להעברת טקסי הזיכרון באנדרטת הצנחנים למסגרת חטיבת הצנחנים הסדירה", כתב ברעם למשפחות.

רונן לשם, בנו של רס"ן ראובן לשם ז"ל, סיפר לחדשות 2 באינטרנט ביום הזיכרון: "כבר 40 שנה, מאז מלחמת ששת הימים, אנו מגיעים לטקס יום הזיכרון באנדרטת הצנחנים. זו הדרך שבה אנחנו בחרנו לעבור את היום הזה, יחד עם עוד בני משפחות שכולות ומפקדים ולוחמים. הטקס, שמנוהל על ידי החטיבה, כולל את כל הסממנים של טקס צבאי - עם משמר כבוד, כיתת צנחנים, קצינים בכירים וחזן צבאי שנושא את תפילת 'אל מלא רחמים'".

"השנה, באופן מפתיע, הגענו - והטקס פשוט לא היה", סיפר הבן בכאב, והוסיף: "היו רק שני צנחנים, בסוג של משמר כבוד מאוד לא מכבד שעמדו על הרחבה השוממה. המשפחות השכולות שהגיעו למקום, ראו שהטקס הקבוע אליו הן מגיעות מדי שנה פשוט לא מתקיים".

"לאחר הצפירה של השעה 11, כשלא ידענו מה לעשות, התקבצנו במין מעגל על הדשא, כשאחד הנוכחים הוציא את מכשיר האייפון שלו והקריא מתוכו את נוסח ה'יזכור'. לאחר מכן התפזרנו לבתים, איש איש עם כאבו שלו, עם ההבנה שהפעם הצנחנים לא הכתיפו את נשקם לזכר חבריהם שנפלו".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק