לאחר עשור: סוכנת מוסד הוכרה כנכה בגלל פעולה שכשלה

סוכנת מוסד לשעבר שנפגעה נפשית כתוצאה מפעולה סודית בחו"ל בה לקחה חלק וכשלה, הוכרה לאחרונה על ידי משרד הביטחון כנכה ובקרוב ייקבע גובה אחוזי הנכות להם היא זכאית. במשך שנים היא סבלה מחרדות ועד היום מטופלת בתרופות פסיכיאטריות. מפקד הפעולה: "כבר מהשלבים הראשונים של הפעילות הורגשה אצל הסוכנת מתיחות רבה"

משרד הביטחון הכיר לאחרונה בסוכנת מוסד לשעבר כנכה, זאת כי סבלה במשך שנים בחרדות ודיכאון בשל השתתפותה בפעולה בחו"ל שכשלה, כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

הסוכנת טענה שהכישלון במבצע, לפני יותר מעשור, הביא אותה להתמוטטות נפשית ועל כן תבעה את משרד הביטחון לאחרונה. בתביעה נכתב כי הסוכנת, תושבת מרכז הארץ בת 44, התמוטטה נפשית כתוצאה מחשש שהחוליה שלה נחשפה. על פי הממצאים פעילותה אכן נחשפה והיא נאלצה להימלט ארצה עם חבריה.

זמן לא רב לאחר ששבה מאותה פעילות, לא חזרה הסוכנת לשירות המוסד וחשה במשך חודשים כי יש גורמים שעוקבים אחריה ורוצים לפגוע בה - והיום היא סובלת מהפרעה סכיזואפקטיבית ונוטלת תרופות פסיכיאטריות. "כבר מהשלבים הראשונים של הפעילות הורגשה אצל הסוכנת מתיחות רבה ובשלב מסוים היא הסתגרה בחדרה במלון וסירבה לצאת ממנו", כתב מפקד הפעולה בחוות הדעת. בקרוב תזומן הסוכנת לשעבר לוועדה רפואית במשרד הביטחון שם יקבעו את גובה אחוזי הנכות להם היא זכאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת