שר הביטחון ברק: "הזמן לתקיפה באירן אוזל"

שר הביטחון אהוד ברק טען בשיחה שקיים עם תא הכתבים הזרים בירושלים כי כל האפשרויות לטיפול בנושא הגרעין האירני נותרו על השולחן. "אירן מתקרבת לתחום החסינות שיקשה על תקיפות כירורגיות", הזהיר השר והתייחס גם לשורת ההתבטאויות האחרונות של בכירים נגד תקיפה ואמר: "ישנם אנשים הפועלים ממניעים פוליטיים"

"כל האפשרויות על השולחן". אהוד ברק (חדשות 2)

אהוד ברק משיב אש: לאחר שורת התבטאויות של בכירים במערכת הביטחון ובפוליטיקה - שהביעו חוסר אמון ברה"מ ובשר הביטחון ויצאו נגד אפשרות של תקיפה באירן - ברק פורס את דעתו באשר לסוגיית תקיפה אפשרית של הגרעין האירני. בפגישה שקיים עם תא העיתונאים הזרים בירושלים, הדגיש ברק: "חלון ההזדמנות לתקיפה באירן הולך וקטן".

"בוושינגטון וגם בירושלים מבינים היטב כי כל עוד ישנו איום קיומי על אזרחינו, כל האפשרויות למנוע מאירן להשיג נשק גרעיני צריכות להישאר על השולחן, והן אכן יישארו", אמר ברק. "יש לי מספיק ניסיון כדי לדעת שהאפשרות הצבאית אינה פשוטה. תקיפה תהיה מסובכת וכרוכה בסיכונים, אבל אירן חמושה בנשק גרעיני מסוכנת הרבה יותר - לאזור ולעולם כולו".

לדברי שר הביטחון, אירן מתקרבת למה שהוא מגדיר כ"תחום החסינות", ולכן הזמן לתקיפה נגד מתקני הגרעין הולך ואוזל: "בקרוב תכנית הגרעין הצבאית של אירן תהיה מפותחת ומוגנת ברמה שתהפוך את המתקנים לחסינים בפני התקפות כירורגיות", אמר.

"ישנם כאלה המונעים ממוטיבציה פוליטית"

ברק התייחס גם לשורת ההתבטאויות האחרונה של בכירים במערכת הביטחון המתנגדים לתקיפה באירן, ובראשם ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, ואמר כי "ישנם אישים בישראל, הפועלים ממניעים פוליטיים ומעדיפים לטמון את ראשיהם בחול".

ברק הביע ספקנות בנוגע לחידוש המשא ומתן בין אירן לבין המעצמות ואמר כי "השיחות לא ממלאות אותי בביטחון". עוד הוסיף כי "ישראל לא יכולה להרשות שיוליכו אותה שולל. האחריות העליונה שלנו היא להבטיח כי גורלנו יישאר בידינו".

באירוע שקיים עם מאה עיתונאים זרים במלון המלך דוד בירושלים, התייחס ברק גם לטלטלות האזוריות. "ישראל מצאה את עצמה יושבת כאי של יציבות בים סוער, שבו גלי הקיצוניות הולכים וצוברים עוצמה", הדגיש ברק. השר פנה להנהגה במצרים ואמר "אנו קוראים למצרים להשתלט על ההפקרות בחצי האי סיני. זה הכרחי על מנת לשמור את שתי המדינות בנתיב לשלום, שלום שתרם רבות לאנשים רבים במשך זמן רב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת