המחבל: אסיר משוחרר פעיל ג'יהאד

הפלסטיני ששפך חומצה על 7 ישראלים, בהם 5 בנות משפחה אחת מבית"ר עילית, הוא ג'מאל אבו ריאדה, פעיל ג'יהאד שריצה מאסר במשך שלוש שנים בגין פעילותו - כך מוסרים גורמי ביטחון. הוא נורה בזמן מעשיו ע"י אזרח שהיה עד לפיגוע - ונוטרל

גורמי ביטחון מוסרים כי המחבל שביצע את פיגוע החומצה היום (שישי) בכביש המנהרות, הוא ג'מאל אבו ריאדה, תושב נחלין בן 34, שריצה מאסר בגין פעילותו בג'יהאד בין השנים 2004 ל-2007.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 13:35 בצהריים, שפך אבו ריאדה חומצה על שבעה בני אדם, בהם חמש בנות משפחה. מכוניתן של חמש בנות המשפחה - אישה, שלוש בנותיה ואחייניתה - נסעה במחסום המנהרות בכביש 60 שבין בית"ר עילית לכפר חוסאן. אדם שרצה לקחת איתן טרמפ קרא למכונית לעצור בצד הדרך, ובזמן שדיבר עם הבנות, הגיע המחבל ושפך את החומצה עליהם ועל עובר אורח נוסף שנכח במקום. שישה מהפצועים שוחררו מבתי החולים. הטרמפיסט שנפצע גם הוא באורח קל יישאר באשפוז במהלך סוף השבוע.

מצבם של שבעת הנפגעים הוגדר קל. שלוש הילדות שישבו ברכב נפגעו ברגליהן, הטרמפיסט נפגע בפניו. אזרח שעבר בסמוך והבחין במחבל כשהוא מבצע את המעשה, ירה לעברו ונטרל אותו. הפצועים הועברו לטיפול בבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם בירושלים, ושישה מהם שוחררו כעבור שעות ספורות.

"לוחמי משמר הגבול עצרו מחבל ששפך חומצה על פניהם של מספר עוברי אורח ורדף אחרי אזרח אחר עם מברג בצומת תל חאדר באזור גוש עציון", נמסר ממשמר הגבול.

"בעת שהלוחמים נסעו על הציר הם הבחינו בחשוד שרץ בעקבות אזרח ובידו מברג. הצוות צמצם טווח לעבר המחבל, ובמקביל אזרח חמוש שעבר עם רכבו במקום, ירה לעבר פלג גופו התחתון. לוחמי מג״ב השתלטו על המחבל במהירות ועצרו אותו. כעת הוא נלקח לקבלת טיפול רפואי בבית חולים הדסה עין כרם".