ברק יוזם: "חוק שירות לכולם" במקום חוק טל

צה"ל יקבע את מי לגייס ואת מי לשלוח לשירות לאומי, והחיילים המשרתים יקבלו תגמול כספי במקום יציאה לשוק העבודה - אלו הם בסיס עקרונות הצעת החוק החדשה שיוזם שר הביטחון אהוד ברק, כתחליף לחוק טל. "רק הסדר כזה יהיה שיוויוני", הוא אומר. גם סיעת "העצמאות" תגיש הצעה דומה לוועדת השרים לחקיקה

ברק. יוזם חוק טל חדש (חדשות 2)

מסלול עוקף ליברמן: שר הביטחון אהוד ברק מתכוון להגיש לממשלה הצעת חוק חלופית ל"חוק טל", במרכזה ייקבע כי צה"ל הוא שיחליט את מי יש לגייס ואת מי יש להפנות לשירות אזרחי לאומי במשך שנה - כך הודיעה הערב לשכת שר הביטחון.

במסגרת הצעת החוק, הנקראת "שירות חובה לכל", ייקבע כי צה"ל יתגמל בהדרגה את המשרתים בצה"ל בשנתיים הנוספות, ברמה דומה לשכר המינימום במשק, באופן שיאפשר להם ללמוד או לרכוש מקצוע. התגמול לא יינתן לאלו המשתלבים בשירות האזרחי, משום שהם כעבור שנה יוכלו לפנות לשוק העבודה.

"ההסדר יביא לפתרון נכון של הסוגיה"

"רק הסדר רחב שכזה יהיה שוויוני לכל רוחב החברה, והוגן גם כלפי החיילים המשרתים", אמר ברק בהודעה שפורסמה. "רק הסדר כזה יביא לפתרון נכון של הסוגיה החשובה למדינה, שעדיין תידרש לדורות של צבא חזק ומאידך לא תוכל לגייס את כל מחזורי הגיוס, ללא יוצא מהכלל".

במקביל הודיעה לשכת שר הביטחון כי יו"ר סיעת "העצמאות", ד"ר עינת וולף, מתכוונת להגיש הצעת חוק דומה לוועדת השרים לחקיקה. לאחרונה הודיע יו"ר "ישראל ביתנו" אביגדור ליברמן כי בכוונתו להגיש בקרוב הצעת חוק במקום חוק טל, אך נראה כי על רקע הבחירות הקרבות, השר ברק מתכוון להקדים אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת