הרמטכ"ל הורה על צוות חקירה מיוחד: האם סרטון החדירה הועבר בווטסאפ?

נבדקת האפשרות כי דליפת תחקיר החדירה לזיקים לפלסטינים שנחשפה אמש התבצעה באמצעות הווטסאפ. בינתיים, הרמטכ"ל גנץ הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד בשיתוף מספר גורמים בצבא. דובר צה"ל: "מתייחסים לזה בחומרה"

מחדל דליפת התחקיר הצבאי: אמש (חמישי) נחשף כי מחלקת ביטחון המידע בצה"ל חוקרת תקרית חמורה שבה מצגת סודית שכללה תחקיר חדירת המחבלים דלפה לרשת ופורסמה באתרים ערביים. בינתיים, הרמטכ"ל הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד, ונבדקת האפשרות שהסרטון צולם על ידי חייל והועבר בווטסאפ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מניח שכולכם נחשפתם לתחקיר שדלף ובו פרטי האירוע", כתב היום (שישי) בעמוד הפייסבוק שלו דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז. "אנו מתייחסים לדלף המידע בחומרה ובכובד ראש ולכן הנחה הרמטכ"ל להקים צוות חקירה בהובלת מחלקת ביטחון מידע ובשיתוף גורמי חקירה, הפרקליטות הצבאית והשב"כ".

הוא ביקש להזכיר כי סיכול חדירת המחבלים מהים בחוף זיקים במהלך מבצע "צוק איתן" מוגדר בצה"ל כאירוע מבצעי מוצלח, שהסתיים ללא נפגעים לכוחותינו.

מדובר בתחקיר מבצעי של התקרית שבה חוליית מחבלים של חמאס חדרה לישראל דרך הים והתקרבה לכיוון זיקים במטרה לבצע פיגוע. תצפיתנית של צה"ל, חיילת בשירות חובה, איתרה את המחבלים והכווינה את החיילים שפתחו עליהם באש וחיסלו את המחבלים.

בין היתר נבדקת האפשרות שמדובר ברשלנות של חיילים ששכחו מדיה מסווגת במקום מסוים ולאחר מכן היא הגיעה לידיים הלא נכונות. ייתכן גם שמדובר במתקפת סייבר, שבה הצליחו להוציא את המדיה מתוך המערך הצה"לי. אפשרות נוספת היא שחייל העלה את התוכן בטעות לרשת אזרחית ומשם היא התגלגלה לאתרים ערביים.

בצה"ל מסרו אתמול בתגובה כי "מדובר בתחקיר פנימי שהדלפתו מהווה אירוע חמור שיתוחקר וטיפול בהתאם ולא באמצעי התקשורת".