אות הצטיינות לחיילת שנפצעה באסון בהר הרצל

סמ"ר הגר זוהר, לוחמת ומדריכה במערך ההגנה האווירית של חיל האוויר, הייתה אחת הפצועות באסון בהר הרצל בו נהרגה סגן הילה בצלאלי ז"ל. זוהר נבחרה למצטיינת נשיא עוד לפני הארוע, אך מפאת פציעתה, נבצר ממנה להגיע לטקס. היום הגיע מפקד החיל אלוף עידו נחושתן לבקר אותה בבית החולים והעניק לה את תעודת ההצטיינות

מפקד חיל האוויר וסמ"ר זוהר בביה"ח, היום (ביטאון חיל האוויר)

הצטיינות בצל האסון: בין הנפגעים בקריסת גשר התאורה בחזרות ליום העצמאות בהר הרצל, הייתה גם סמ"ר הגר זוהר, מדריכה במערך ההגנה האווירית. סמ"ר זוהר נבחרה עוד לפני האסון למצטיינת נשיא - אך בעקבות הפציעה, נבצר ממנה להגיע לטקס מפאת פציעתה.

היום הגיע לבקר את זוהר בבית החולים מפקד חיל האוויר, אלוף עידו נחושתן, שהעניק לה את תעודת ההצטיינות. "תעודת ההצטיינות מוענקת לך על מקצועיות ודוגמה אישית", אמר לה האלוף נחושתן, "עם כל ההערכה והאהבה שיש לחיל-האוויר ולי אלייך. אני מודה לך, ומאחל לך שתחלימי במהרה".

במהלך הביקור פגש אלוף נחושתן גם את משפחתה של זוהר, המתגוררת בניו יורק, אך הגיעה לישראל אחרי שהגר נפצעה. "קרו לנו הרבה ניסים", אמר אביה של הגר למפקד חיל האוויר. "נס ראשון היה הענפים, שמנעו מהעמוד ליפול ישירות על הקרקע ולפגוש בראש שלה. עוד נס היה שאחת המשתתפות בטקס הייתה רופאה, היא הנשימה אותה והצילה אותה".

"יש להגר עוד זמן עד להחלמה, אבל באופן כללי מצבה טוב", הסביר למפקד חיל-האוויר אחד מהרופאים המטפלים בה. "היה לה מזל גדול שהיא נעלה נעליים גבוהות של לוחמות, הן הצילו לה את כף הרגל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת