רכב פלסטיני נסע לעבר חיילים בשומרון – והתנגש בטרמפיאדה

נהג פלסטיני התקרב בנסיעה לעבר חיילים צה"ל שעמדו בתחנת אוטובוס מחוץ לבסיס, עד שנבלם כשהתנגש בבטונדות שהוצבו במקום. החיילים לא נפגעו, והרקע לאירוע נבדק. הוא נפצע קל

הרכב הפלסטיני סמוך לחטמ"ר שומרון (דובר צה"ל)

כוחות גדולים של צבא ומשטרה הגיעו הבוקר (שישי) לאזור החטיבה המרחבית שומרון, לאחר שרכב פלסטיני פגע בטרמפיאדה הסמוכה לבסיס הצבאי שבמקום. אין נפגעים בקרב חיילי צה"ל, אך הנהג נפצע קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבדיקה ראשונית של המקרה עולה כי הנהג התקרב בנסיעה לעבר שני חיילים אשר עמדו בתחנת אוטובוס סמוך לבסיס, הממוקם דרומית לשכם. במהלך הנסיעה הרכב התנגש בבטונדות שהוצבו מסביב לטרמפיאדה - ובכך נמנעה הפגיעה בחיילים.

כוחות הביטחון בזירה (דובר צה"ל)

עדיין לא בררו האם מדובר בניסיון מכוון לפגוע בחיילי צה"ל, או שמא בתאונת דרכים מקרית. כוחות הביטחון והמשטרה תחקרו את הנהג בזירת האירוע, והנסיבות נחקרות. הנהג הפלסטיני נפצע קל.

בימים האחרונים הורה הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ על תגבור כוחות באזור יהודה ושומרון, מחשש למהומות בעקבות מותו של הבכיר הפלסטיני זיאד אבו עין במהלך הפגנה. שני גדודים ושתי פלוגות מג"ב הועברו מאחריות משטרת ישראל לצה"ל.

לאחר התקרית הודיעו גורמים ברשות הפלסטינית על הפסקת התיאום הביטחוני עם ישראל, אך בימים הקרובים צפויה להתקבל החלטה סופית בנושא. בנוסף הוכרזו שלושה ימי אבל בכל שטחי הרשות.