שוב: מתנחלים פרצו לבסיס צה"ל ביהודה ושומרון

10 צעירים בגילאים 14-17, פרצו בצהריים לבסיס מפקדת יהודה ושומרון סמוך לבית אל. הם הניפו שלטים בגנות צה"ל, ונגד מפקד האוגדה חגי מרדכי. חיילי הבסיס השתלטו עליהם ועיכבו אותם לחקירה. צה"ל: "אירוע חמור"

אירוע חמור נוסף של פריצת מתנחלים לבסיס צה"ל: עשרה צעירים מתנחלים, תושבי יישובים הסמוכים לבית אל, פרצו בצהריים לבסיס מפקדת אוגדת יהודה ושומרון. הם הניפו שלטים בגנות מפקד האוגדה חגי מרדכי, וכן נגד אלוף פיקוד מרכז ניצן אלון והתפרעו בבסיס.

גורמים צבאיים סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי כיתת הכוננות השתלטה על הצעירים, בגילאים 14-17 ועיכבו תשעה מהם לחקירה. "צה"ל רואה בחומרה כל ניסיון לקשור אותו לוויכוח פוליטי ומביע צער על כך", אמרו הגורמים. "האירוע נמצא בתחקיר". השלטים שהניפו הצעירים היו בגנות צה"ל, לצד שלטי מחאה נגד מדיניות הממשלה ביהודה ושומרון בנושא פינוי המאחזים.

"אירוע חמור מאוד"

בצה"ל מעריכים כי המתנחלים ביקשו למחות על הכוונה לפנות מאחזים בלתי חוקיים. "זה אירוע חמור מאוד", אמר גורם צבאי לחדשות 2 באינטרנט. "הם עברו על החוק - והם מנסים להסית את המפקדים מלבצע עבודתם".

רק לפני ארבעה חודשים וחצי פרצו עשרות מתנחלים לבסיס צה"ל בחטמ"ר אפרים. הם ניקבו צמיגים והשחיתו את רכוש הבסיס. מפקד החטיבה נפצע בראשו במהלך ההתפרעות. "שנאה כזו לחיילים עוד לא ראיתי", אמר לאחר התקרית אלוף פיקוד המרכז דאז אבי מזרחי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת