ברק: "אירן תביא למרוץ חימוש במזה"ת"

קבלת הפנים המסורתית של משרד הביטחון שנערכת מדי שנה בצאת יום העצמאות, מתקיימת השנה במתכונת מצומצמת על רקע הקיצוץ בתקציב הביטחון. שר הביטחון התבטא בנושא תכנית הגרעין האירנית, שנמשכת לדבריו ללא מפריע, והביע חשש רב ממרוץ התחמשות באזור

שר הביטחון אהוד ברק מביע חשש כבד מהמשך תכנית הגרעין האירנית: בהתבטאות של השר הערב בקבלת הפנים המסורתית שנערכת במשרד הביטחון, אמר ברק כי למרות המאמץ הדיפלומטי הבינלאומי לעצור את הפעילות בטהרן, תכנית הגרעין נמשכת ללא הפרעות ועלולה להביא בסופו של דבר למרוץ חימוש שיכלול גם את סעודיה ואת טורקיה.

קבלת הפנים המסורתית נערכה השנה במתכונת מצומצמת על רקע הקיצוץ בתקציב הביטחון. אם בשנים קודמות רשימת הנוכחים כללה כ-5,000 משתתפים, השנה הסתפקו בכ-700 מבעלי התפקידים בצמרת הביטחונית בלבד.

לדברי ברק, תכנית הגרעין האירנית הגיעה לשלב בלתי הפיך, והיא תמשיך למרות הניסיונות הדיפלומטים שכוללים בין היתר את הסנקציות הכלכליות ות הדיונים מול הקהילה הבינלאומית.

"זהו אתגר לעולם כולו", אמר ברק. "אירן גרעינית צבאית תעיר מרוץ חימוש גרעיני אזורי - סעודיה, טורקיה ואף מצריים החדשה - תאלצנה להצטרף למרוץ. וה'ספירה לאחור' אל דליפת ידע וטכנולוגיה לארגוני טרור - תחל. אירן גרעינית, המממשת חזון איסלמיסטי רדיקלי, תפעל באסרטיביות גבוהה לאין שיעור בגיבוי לחיזבאללה ולג'יהאד והחמאס, ובזריעת טרור באזור ובעולם".

"הסנקציות היום חריפות מבעבר, וסבב שיחות שני בבגדד יתקיים בעוד כ-3 שבועות. אך יש לאמר את האמת, הסיכוי שברמת הלחצים הזאת תענה אירן לדרישה הבינלאומית לעצור את התכנית באופן בלתי הפיך, הסיכוי הזה נראה נמוך. אשמח להתבדות. אך זו מיטב הערכתי והיא נשענת על מעקב ארוך שנים אחרי נפתולי התמרון האירני ועל הדוגמאות ההיסטוריות של צפון קוריאה ופקיסטן", דברי שר הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת