גנץ: "מעריך שאירן לא תפתח פצצה"

האיום האירני מוסיף להיות הנושא הצבאי הבוער בזירה הבינלאומית. בראיון שהעניק לעיתון "הארץ", העריך הרמטכ"ל בני גנץ כי העניין לא יתפתח לכדי עימות צבאי, משום שבסופו של דבר, ההנהגה של אירן היא רציונאלית. "חמינאי יעשה טעות אדירה אם יאשר את ייצור הפצצה הגרעינית", אומר גנץ

הרמטכ"ל בני גנץ מעריך כי בסופו של דבר, האירנים יחליטו שלא לפתח נשק גרעיני. בראיון שהעניק לעיתון "הארץ", אמר גנץ כי ברגע האמת, יבין המנהיג הרוחני של אירן עלי חמינאי כי לפיתוח הנשק תהיינה השלכות קשות כנגד מדינתו - ולכן יחליט להימנע מייצור הפצצה.

"החלופה הצבאית היא האחרונה בסדר הזמנים של החלופות", אמר גנץ לעיתון, "אבל הראשונה בקרדביליות שלה. אם לא תהיה אמינה לא תהיה לה משמעות. אנחנו מכינים אותה בצורה אמינה. זה תפקידי כאיש צבא". בנוגע לשיתוף הפעולה עם האמריקנים בנושא האירני, אמר גנץ: "אנחנו משוחחים הרבה מאוד עם האמריקנים. זה לא ברמה של דיון, שבו אני רוצה משהו קונקרטי ו(רמטכ"ל צבא ארה"ב) אוסר עליי. אנחנו שותפים", והוסיף: "אבל אמריקה מסתכלת על אמריקה וישראל על ישראל".

בשורה התחתונה, מעריך גנץ כי האירנים לא ייצרו נשק גרעיני: "(אירן) עוד לא החליטה אם ללכת את המייל הנוסף. התכנית פגיעה מדי בראייתה. אם המנהיג הרוחני ירצה, הוא יתקדם להשגת פצצה גרעינית, אבל באמצע צריכה עוד ליפול החלטה. היא תיפול אם חמינאי יעריך שהוא חסין מתגובה. לדעתי, הוא יעשה טעות אדירה אם יעשה זאת, ואני לא חושב שירצה לעשות את המייל הנוסף. אני חושב שההנהגה האירנית מורכבת מאנשים רציונאליים. אבל אני מסכים שיכולת כזו בידי פונדמנטליסטים איסלאמיים, שעשויים ברגעים מסוימים לעשות חשבונות אחרים, זה דבר מסוכן", דברי הרמטכ"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת