האם השכולה מתנדבת בבסיס של בנה

ציפי פיטוסי ישבה שנה וחצי בביתה לאחר שבנה מת מלוקמיה במהלך שירותו הצבאי. באמצעות סיוע שקיבלה היא החליטה לשוב לעבודתה - והחלה להתנדב ולבצע טיפולי קוסמטיקה בבסיס בו שירת בנה. "החיילים הפכו לילדים שלי", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט. "כשאני שם אני מרגישה שאני איתו"

האם עם החיילים: "כמו ילדי" (באדיבות המשפחה)

ב-28 בספטמבר 2009 נחתה על ציפי פיטוסי מבאר שבע מכה קשה - בנה החייל ששירת כנהג וכטבח בדרום לקה בלוקמיה ונפטר לאחר מאבק קשה וממושך. ציפי עזבה את עבודתה בחברת לקוסמטיקה ולא יצאה מהבית. באמצעות שיקום שקיבלה ממשרד הביטחון היא החלה להתנדב פעם בשבוע אחרי זמן רב בבסיס בו בנה שירת.

"יום אחד הוא התלונן על כאבי גרון והוא הלך לבסיס חיל הרפואה שם אמרו לו שאין לו כלום ונתנו לו כדור נגד כאבים ואנטיביוטיקה שלא עזרה", סיפרה פיטוסי בריאיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט. "הפנו אותו למיון ותוך שעתיים התגלתה הבשורה המרה - חרב עלינו עולמנו".

בליל הסדר הארור הוא הרגיש רע, אושפז בשנית ויותר לא חזר הביתה. אמו ציפי הגיעה לטיפול נמרץ וישבה ליד מיטתו. "הוא היה מונשם ומורדם - נכנסתי וישבתי ליד אבל הוא לא ענה לי", היא שחזרה. "ביקשתי ממנו שיחזיק מעמד אבל כנראה שהסובבים ידעו ואז הוא נפטר".

במשך שנה וחצי היא ישבה בביתה והייתה באבל כבד - אבל בניסיון לשקמה היא חזרה לעבודה ואף החלה להתנדב בבסיס צה"ל, ובאופן מקרי שיבצו אותה דווקא בבסיס בו שירת בנה. "המפקד של הבסיס היה פשוט בהלם כי הוא הכיר אותי כי מתן שירת שם כטבח", ציינה פיטוסי. "הגעתי למטבח בו הוא שירת והמפקד כינס את כל חיילי הגדוד והוא עשה לי הכרות איתם בצורה הכי מדהימה שיכולה להיות".

"החיילים הפכו להיות הילדים שלי"

מפקד הבסיס אישר לציפי להתנדב במקצועה והיא החלה לעשות טיפולי יופי וקוסמטיקה לחיילי וחיילות הבסיס. "כשאני מגיעה לשם אני מרגישה שאני עם הבן שלי, ושאני בדרך לשם אני מרגישה שאני איתו גם - יש רגעים של משבר שאני עומדת ומסתכלת ומביאה לטיפול חייל שמזכיר לי את מתן", אמרה בבכי.
"אני עושה את כל מה שטוב לחיילים - והם מחזירים לי אהבה ואני מרגישה שכולם הפכו להיות הילדים שלי".

איילת אלקיים, עובדת סוציאלית באגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון, ליוותה את ציפי בתקופה הקשה ועד היום. "הכרתי את ציפי אחרי מותו של מתן והמשפחה הייתה במשבר קשה מאוד", סיפרה אלקיים לחדשות 2 באינטרנט. "ציפי היא חלק מהבסיס היום, היא מוזמנת לטקסים, אירועים, הרמות כוסית וזה מחזק אותה כי חלק מהחיילים שם הכירו את מתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת