הקידום המטאורי של מקורב השר ברק

זעם בצה"ל סביב ההחלטה להעלות בדרגה את הקצין אורי כהן, העוזר למזכירו הצבאי של שר הביטחון אהוד ברק. כהן קודם בתוך חמש שנים בלבד מדרגת רס"ן לאל"מ לאחר שביצע שני תפקידים בלבד. קצינים בכירים שוקלים לפנות לרמטכ"ל גנץ בבקשה לשקול מחדש את המינוי

קידום מהיר למקורב ברק, ארכיון (רויטרס)

בטקס שהתקיים אתמול בבסיס הקריה בהשתתפות בכירים במערכת הביטחון, הוענקו לקצין אורי כהן דרגות אלוף משנה. גורמים בצה"ל זועמים על ההחלטה לקדם את הקצין וטוענים כי תפקידיו כעוזר מזכירו הצבאי של שר הביטחון אהוד ברק הם הסיבה להתקדמותו המטאורית, כך פרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

הרוחות סוערות בצה"ל סביב קידומו המטאורי של כהן, שזינק בתוך חמש שנים בלבד מדרגת רס"ן לאל"מ. קצינים רבים הביעו תרעומת על ההחלטה לקדם את אל"מ כהן וחלקם אף מתכוונים לפנות לרמטכ"ל בבקשה לבטל את המינוי מעורר התמיהה.

"לא ייתכן שאנחנו נעשה שלושה תפקידים בשטח והוא יתקדם כל כך מהר", טען קצין במערך הלוחם. "סגן אלוף בשטח צריך לעבור מספר תפקידים וגם אז לא בטוח שיקודם לדרגת אלוף משנה. והנה, בלשכה מקדמים קצין בשתי דרגות רק כי הוא מקורב", הוסיף הקצין הזועם.

"איך הרמטכ"ל גנץ הסכים לאשר את הדרגה?", תהה קצין בכיר הנמנה על תומכיו של גנץ. "זו יריקה בפרצוף למפקדים הלוחמים, איזה מסר הוא מעביר?", הוסיף הקצין.

מדובר צה"ל נמסר ל"ידיעות אחרונות" כי מדובר בקצין רב זכויות המשרת שנים רבות בצה"ל ועמד בכל הקריטריונים להענקת הדרגה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת