חודשיים מאסר ל"מתעלל מגבעתי"

ה"זובור" בגבעתי הסתיים בפשרה: אחד החיילים ה"וותיקים" מגדוד צבר בגבעתי הודה בעבירות המיוחסות לו - וזכה להקלה. 60 ימי מחבוש וריתוק של 30 ימים לבסיס נגזרו על אחד מהמעורבים המרכזיים בפרשה. "אני מתנצל בפני המתלונן", אמר הנאשם, "אם הייתי מבין את חומרת המעשים כפי שאני מבין היום - הייתי מונע אותם"

פרשת "ההתעללות בגבעתי": בית הדין הצבאי במחוז הדרום גזר היום 60 ימי מחבוש וחודש ריתוק על חייל מגדוד צבר בחטיבה, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בהתעללות והתנהגות שאינה הולמת.

במהלך הדיון היום, התנצל לראשונה הנאשם בפני המתלונן. "אני רוצה להביע חרטה ולבקש סליחה. לא הייתה שום כוונה להביע לדברים כאלה ואחרים כפי שהגענו אליהם היום. ההבנה שלי לגבי הדברים שאני מואשם בהם, גדולה הרבה יותר ממה שהייתה לי אז. היום הייתי פועל למניעת הדברים האלה, זה לא נראה לי כמשהו פסול. ארצה להמשיך לסיים את השירות כמו שצריך", אמר.

"לא מדובר באדם רע, לא מדובר במעשים שנעשו מתוך סאדיזם לשמו", טענה עו"ד דנה נוף מייצגה את החייל המתעלל בבית הדין. לדבריה, החייל לא היה "הרוח החיה" מאחורי המעשים ופעל מתוך דפוסים שהכיר ולא מתוך כוונת זדון.

מכות אגרופים, מקלות ושדריות

נגד שבעה לוחמים מתוך 11 המעורבים בפרשה כבר הוגשו כתבי אישום, ובהם אישום של התעללות בנסיבות מחמירות והתנהגות בלתי הולמת. בכתבי האישום מפורטת מסכת התעללות קשה בחיילים "צעירים" בגדוד, במכות אגרופים, מקלות, אנטנות ושדריות.

עו"ד דנה נוף, מייצגת את הנאשם (יח"צ)

מקלטות החקירה בפרשה עולה כי מקרה ההתעללות בגבעתי אינו הראשון. אחד החיילים שתוחקר סיפר כי גם הוא עבר "זובור" וכי מדובר ב"מסורת בחטיבה". בתיעוד ששודר מחדר החקירות במהדורה המרכזית, תועד אחד המפקדים הנאשמים בהתעללות מספק הסבר אחר למעשיו לכאורה. לדבריו, הוא "מפקד מצטיין שדאג לרווחת חייליו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת