חדש בצה"ל: סדנאות איפור מקצועי לחיילים

בצבא החליטו שהחובשים הצבאיים צריכים להיות מאפרים מקצועיים, זאת כדי לאפשר להם לאפר את פצועים מדומים בתרגילים. לצורך הפרויקט אף הובאו מדריכים מבית הספר לאיפור של "ירין שחף", שיכירו לחובשים את רזי המקצוע. לאחרונה הם גם צוידו בערכות איפור מקצועיות, בהן כבר הספיקו להשתמש. חיל הרפואה: זה הרבה יותר מוחשי

סדנת איפור צבאית? מעתוק כבר התאמנה (באדיבות קשת)

ליפסטיק על המשמר: בצבא הבינו שחיילים בתרגילים המדמים פצועים חייבים להיות מאופרים כדי שהרופאים, החובשים והפרמדיקים יזהו את הפציעה בצורה הטובה ביותר.

בעקבות זאת, הוחלט לאחרונה לשלוח את החובשים הצבאיים לקורסי איפור מקצועיים בבית הספר היוקרתי של "ירין שחף". נציגים מבית הספר הגיעו לבית הספר לרפואה של צה"ל עם הציוד ולימדו את החיילים, שכבר החלו להפגין 'ביצועים' בשדה הקרב.

"אנחנו רוצים לדמות את הפציעה בצורה שתהיה כמה שיותר קרובה למציאות, וזה יוצא מוחשי", סיפר לחדשות 2 באינטרנט גורם בחיל הרפואה. "החיילים צוידו בערכות איפור מקצועיות ובאמצעותן אפשר לדמות שטפי דם, פגיעות חזה וראש ועוד".

בצבא החליטו לבצע את סדנאות האיפור מדי כמה חודשים. "זה נראה הרבה יותר קרוב למציאות", אומרים בצה"ל. "בעבר היינו שמים על הפצועים פתקים עם סוג הפציעה, אבל זה לא עבד טוב. כעת מבחינים היטב בפציעה וזה חלק מהליך הלמידה של החובש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת