לפני 40 שנה: ביבי ויוני מבלים באילת

ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני משפחתו עלו אמש לקברו של אחיו, סא"ל יונתן (יוני) נתניהו ז"ל, שנהרג במבצע אנטבה. "השנים עוברות אבל הכאב נשאר", אמר ראש הממשלה ונזכר בחופשה המשותפת שלו עם אחיו בעת ששירתו שניהם בסיירת מטכ"ל

בנימין ויוני נתניהו בחופשה באילת (משרד ראש הממשלה)

יומיים לפני יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, ועל מנת שלא להפריע למשפחות השכולות עם מאבטחיו הרבים, עלה ראש הממשלה לקבר אחיו, סא"ל יוני נתניהו ז"ל, והדליק נר זיכרון.

נתניהו ביקר בחלקת הקבר בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בליווי רעייתו שרה ושני בניו, יאיר ואבנר. עם הגעתו, הדליק רה"מ נר זיכרון, הניח דגל ישראל על קבר אחיו ואמר: "השנים עוברות אבל הכאב נשאר".

ראש הממשלה הקדים את עלייתו להר הרצל כדי שסידורי האבטחה סביבו לא יפריעו למשפחות השכולות להתייחד עם יקיריהן ביום הזיכרון עצמו. בסיום הביקור, נסעו נתניהו ובני משפחתו לבקר את אביו, פרופ' בן-ציון נתניהו, שחלה לאחרונה.

במקביל, נחשפת תמונה נדירה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בצעירותו יחד עם אחיו, סא"ל יונתן (יוני) נתניהו ז"ל, שנפל במבצע אנטבה. התמונה שמתפרסמת היום צולמה לפני כ-40 שנה, בזמן חופשה משותפת מהצבא של ראש הממשלה ואחיו. השניים, ששירתו אז יחד בסיירת מטכ"ל, תועדו בזמן טיול שערכו בקרבת אילת.

שנים ספורות לאחר שצולמה התמונה, בשנת 1976, בזמן ששירת יוני נתניהו כמפקד סיירת מטכ"ל, הוא נהרג במהלך המבצע לשחרור בני הערובה ממטוס "אייר פראנס" באנטבה. נתניהו היה בן 30 במותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת