צל"ש ללוחם שהותקף וגרונו שוסף - והרג מחבל

זה קרה לפני יותר מחודש בעיירה יטא בדרום הר חברון. כוח מגדוד לביא של חטיבת כפיר ביצע מעצרים של חשודים בטרור, כשלפתע הותקף הכוח על ידי שני מחבלים. גרונו של סמל גל ויינגרטן שוסף, אבל הוא לא איבד עשתונות, פתח באש - ופגע במחבלים. היום העניק לו אלוף פיקוד המרכז ציון לשבח על שגילה "אומץ לב וחתירה לניצחון"

סמל גל ויינגרטן מקבל את הצל"ש

גל וינגרטן, לוחם מגדוד "לביא" של חטיבת "כפיר", זכה היום בצל"ש מאלוף פיקוד המרכז ניצן אלון על שגילה אומץ לב, דבקות במשימה וחתירה לניצחון, זאת בעקבות הפיגוע בחברון במהלכו הותקף על ידי מחבלים וגרונו שוסף, אולם הוא פתח באש ופגע בהם במדויק.

האירוע שבעטייו זכה הלוחם בצל"ש התרחש ב-8 במרץ בעיירה יטא שבדרום הר חברון. במהלך מבצע מעצרים יזום של חשודים בפעילות טרור, הותקף סמל וינגרטן על ידי 2 מחבלים ששיספו את גרונו. גל הבין במהירות כי מדובר במחבלים, ולמרות פציעתו הקשה שמר על קור רוח - הוא נכנס למצב ירי, פתח באש ובפגע במחבלים. אחד מהם נהרג במקום, השני נפצע.  

להלן נוסח הצל"ש שהוענק היום:

"מפקד פיקוד המרכז מעניק צל"ש לסמל גל וינגרטן על שגילה אומץ לב, דבקות במשימה וחתירה לניצחון.

בתאריך י"ד באדר תשע"ב (8 במרץ 2012) במהלך מבצע-בזק כנגד ארגוני הטרור סרק גדוד לביא יעד חמאס בעיירה יטא שבדרום הר חברון. במהלך סריקת היעד הותקפה חוליית האבטחה על ידי 2 מחבלים שמו להם למטרה לרצוח חייל.

סמל גל וינגרטן לוחם בגדוד "לביא", היה ממוקם עם צוותו ברחוב שסמוך ליעד. גל הבין שמחבל תקף אותו מקרוב ושעליו לפתוח באש. כשגרונו משוסף והוא פצוע קשה נכנס למצב ירי, פתח באש ופגע במדויק במחבלים.

סמל גל וינגרטן הראה במעשיו אומץ לב, קור רוח, דבקות במשימה וחתירה לניצחון בתנאים קשים אשר מהווים דוגמא ומופת לכל חייל בצה"ל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת