בצה"ל חוקרים: איך דלף תחקיר חדירת המחבלים לזיקים לרשת?

באגף ביטחון המידע של צה"ל בודקים כעת איך מצגת שתיארה את מסקנות חדירת המחבלים לזיקים דלפה לרשת. בין האפשרויות שנבדקות - רשלנות חיילים, תקיפת סייבר או העלאה בטעות למדיה אזרחית של התחקיר. דובר צה"ל: "אירוע חמור שיתוחקר בהתאם"

מחלקת ביטחון המידע בצה"ל חוקרת תקרית חמורה שבה מצגת סודית תחקיר חדירת המחבלים דלפה לרשת ופורסמה באתרים ערביים. בצבא פתחו בחקירה נרחבת כיצד הקובץ יצא משורות הצבא והגיע לרשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בתחקיר מבצעי של התקרית שבה חוליית מחבלים של חמאס חדרה לישראל דרך הים והתקרבה לכיוון זיקים במטרה לבצע פיגוע. תצפיתנית של צה"ל, חיילת בשירות חובה, איתרה את המחבלים והכווינה את החיילים שפתחו עליהם באש וחיסלו את המחבלים.

למרות החיסול המוצלח, בצה"ל פתחו בחקירה כיצד המחבלים הצליחו להגיע לשטח ישראל, חקירה שממצאיה הוצגו במצגת שכעת הותרה על ידי הצבא לפרסום גם בתקשורת הישראלית. באגף ביטחון המידע מנסים להבין כיצד היא דלפה.

מתוך תיעוד האירוע (דובר צה"ל)

צה"ל: "ההדלפה מהווה אירוע חמור"

עם זאת, בצה"ל בודקים את כל האפשרויות. ייתכן שמדובר ברשלנות של חיילים ששכחו מדיה מסווגת במקום מסוים ולאחר מכן היא הגיעה לידיים הלא נכונות. ייתכן גם שמדובר במתקפת סייבר, שבה הצליחו להוציא את המדיה מתוך המערך הצה"לי. אפשרות נוספת היא שחייל העלה את התוכן בטעות לרשת אזרחית ומשם היא התגלגלה לאתרים ערביים.

מדובר צה"ל נמסר: "מדובר בתחקיר פנימי שהדלפתו מהווה אירוע חמור שיתוחקר וטיפול בהתאם ולא באמצעי התקשורת".