בלעדי | הוריו של שוטר מג"ב שתועד לופת את השר הפלסטיני: "חוששים לחייו"

שוטר מג"ב שהיה בפעילות שגרתית ביהודה ושומרון מצא את עצמו בלב תקרית בינלאומית עם מותו של השר הפלסטיני, המחבל והאסיר המשוחרר זיאד אבו-עין. הוריו אומרים כי הם לא מרשים לו לצאת מהבית מחשש לביטחונו

לוחם משמר הגבול שתועד כשהוא לופת את גרונו של הבכיר הפלסטיני בהפגנה בשטחים שוחח ביממה האחרונה עם הוריו. בשיחה עם חדשות 2 אומרים האחרונים כי הם חוששים לחיי בנם ו"מצפים שהמדינה תשמור עליו - כפי שהוא שומר על המדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קשה לנו, פרסמו את הפנים שלו בכל מקום שאפשר, מזהים אותו, אנחנו לא יודעים מה יקרה", אומר אביו. "אנחנו כל הזמן סביבו ולא עוזבים אותו לדקה אחת כי אנחנו לא יודעים מה יקרה ומה יהיה הלאה, הרי הוא נמצא בעיתונים ובכל מקום אפשרי. זה סיפור גדול, לא משהו פשוט, והוא פשוט נקלע לאמצע".

"יש לשנינו פחד שיפגעו בו. הוא עשה את התפקיד שלו שם, הוא רצה להיות שם והוא אוהב את המקום ועשה את העבודה שלו בתור שוטר מג"ב. הוא לא רצה להתגייס כדי להיות ג'ובניק, הוא עושה שירות משמעותי, תורם למדינה, ופתאום מצמידים לו כל מיני דברים שהוא לא הבין את המשמעות שלהם. זה מלחיץ את כולנו", הוא מוסיף.

אמו הסבירה איך האירוע נראה מנקודת מבטו: "הם פעלו כמו שצריך. תלו להם דגלים של פלסטין על הג'יפ ותקפו אותם, הוא ירד כמו שהוא, בלי אפוד ובלי קסדה, אז מישהו בא עם מקל וניסה להכות אותו ועוד קצין, דחפו אותו והוא דחף בחזרה וזה הכל. הוא סיפר לי לפני שהדברים התפרסמו עוד לפני שביקשו ממנו לתת עדות בכלל".

אביו המשיך לספר על התחושות הקשות: "לא ידענו שזה יגיע לרמות כאלה, שכל העולם מתעסק עם זה. אנחנו מקווים שיגנו עליו כמו שהוא מגן על המדינה, הוא שוטר ששומר על המדינה וצריך לשמור עליו גם כן".