ארה"ב תגדיל המימון לכיפת ברזל

מקורות בקונגרס האמריקני אומרים כי ממשלת ארה"ב מתכוונת להגדיל משמעותית את תקצוב מערכת כיפת ברזל. לפי הדיווח, ממשל אובמה יבקש מהקונגרס 680 מיליון דולר שיתווספו ל-205 מיליון דולרים שכבר אושרו ויועברו לישראל עד שנת 2015. הסיבה – הוכחת יעילות המערכת בסבב ההסלמה האחרון בדרום

כיפת ברזל בפעולה, ארכיון (רויטרס)

ארצות הברית תסייע לישראל ב-680 מיליון דולר נוספים עד שנת 2015 כדי לחזק את תוכנית כיפת ברזל, כך אמרו מקורות בקונגרס האמריקני לסוכנות הידיעות רויטרס. הסכום יתווסף לסכום של 205 מיליון דולר אותו כבר התחייבה ארה"ב להעביר לטובת המשך פיתוח מערכת כיפת ברזל.

לפי המקור, ההחלטה התקבלה לאחר ההסלמה האחרונה בדרום אז מערכת כיפת ברזל הוכיחה את יעילותה מול רקטות קצרות טווח ששוגרו מעזה לעבר ישראל. בהחלטה תצויין חשיבותה של מערכת כיפת ברזל לביטחון ישראל, והיא נחשבת יוצאת דופן מכוון שזו שנת בחירות לנשיא אובמה, שנה בה לא ממהרים להוציא סכומי כסף גדולים בהתחשב באקלים הכלכלי הבעייתי בארה"ב.

ישראל הציבה עד כה שלוש סוללות כיפת ברזל: באשדוד, באשקלון ובבאר שבע. בעבר אמרו בכירים ישראלים כי המדינה צריכה בין 13 ל-14 סוללות כדי להגן על כל יישובי ישראל. אחוז הדיוק של המערכת עומד על 80% מהרקטות אותן ניסתה המערכת ליירט בסבב ההסלמה האחרון.

לפי הדיווח, ממשל אובמה מתכוון לבקש מהקונגרס סכום "ראוי" שלא פורט במדויק שיסייע להרחיב את פריסת מערכת כיפת ברזל בישראל ולהגביר את קצב ייצור הסוללות וטילי היירוט. לא נמסרה תגובה רשמית מהבית הלבן לידיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת