נתניהו הבטיח: קריטריון אחיד למתן עיטורי מופת

"יד לבנים" איים לעתור לבג"ץ - באם יוענקו עיטורי המופת ל-34 צוערי השב"ס שנספו באסון הכרמל ביום ראשון. היום שוחח ראש לשכת נתניהו עם יו"ר הארגון והבטיח כי רה"מ יאחד את הקריטריונים למתן עיטורי מופת לכל חללי כוחות הביטחון, ללא הבדל. בעקבות כך, הוסר איום הפניה לבג"ץ

בעקבות איום "יד לבנים" לפנות לבג"ץ במקרה בו יוענקו עיטורי מופת לצוערי השב"ס באסון הכרמל, קיים היום גיל שפר, מנהל לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם אלי בן שם, יו"ר יד לבנים והודיע לו כי נתניהו החליט על הקמת ועדה שתאחד את הקריטריונים למתן עיטורי מופת לכל חללי כוחות הביטחון, ללא הבדל.

בן שם הודה לראש הממשלה על היוזמה. "זוהי החלטה אמיצה ורגישה. טוב שננהג כך", אמר בתום השיחה. לדבריו, ארגון יד לבנים מקבל את עמדת נתניהו והסיר את האיום להגיש ביום ראשון בג"ץ נגד הענקת העיטורים.

"אין להפלות חללי צה"ל"

בימים האחרונים שלח ארגון "יד לבנים" שלח שורה של מכתבים לראש הממשלה, לשר לביטחון הפנים ולנציב השב"ס ובהם איום לעתור לבג"ץ נגד הכוונה להעניק עיטור מופת ל-34 צוערי שירות בתי הסוהר והקצינים שנספו באסון השריפה בכרמל.

בשורת המכתבים, שנשלחו על ידי משרד עורכי הדין עפר ברטל ושות', נטען כי יש לשקול להעניק עיטורים אחרים לנספים - אך לא עיטורי מופת. "משפחות חללי אסון הכרמל הן חלק בלתי נפרד ממשפחת השכול הגדולה של ארגון יד לבנים", נכתב. "ברם, אין הדבר מצדיק נקיטת מדיניות שונה ואת הפלייתם של חללי צה"ל רבים אשר נספו במערכות ישראל, בתאונות אמונים ובתאונות מבצעיות - ולא זכו לקבל כל עיטור כבוד".

הארגון דרש במכתבים שלא להעניק ביום ראשון הקרוב את עיטורי המופת, ואיים לפנות לבג"ץ באם העיטורים יוענקו בכל זאת. היום, כאמור, הוסר האיום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת