"יד לבנים" נגד עיטורי המופת לחללי השב"ס באסון הכרמל

במכתב שהעביר "יד לבנים" לראש הממשלה ולשר לביטחון הפנים, מאיים הארגון לעתור לבג"ץ באם יוענקו עיטורי המופת ל-34 צוערי השב"ס שנספו באסון הכרמל ביום ראשון. "הם ראויים להערכה, אך לא לעיטור מופת", צוין במכתב. בשב"ס המומים: "אין מניעה משפטית מהענקת העיטורים"

הסערה הבאה סביב אסון הכרמל: ארגון "יד לבנים" שלח בימים האחרונים שורה של מכתבים לראש הממשלה, לשר לביטחון הפנים ולנציב השב"ס ובהם איום לעתור לבג"ץ נגד הכוונה להעניק עיטור מופת ל-34 צוערי שירות בתי הסוהר והקצינים שנספו באסון השריפה בכרמל.

בשורת המכתבים, שנשלחו על ידי משרד עורכי הדין עפר ברטל ושות', נטען כי יש לשקול להעניק עיטורים אחרים לנספים - אך לא עיטורי מופת. "משפחות חללי אסון הכרמל הן חלק בלתי נפרד ממשפחת השכול הגדולה של ארגון יד לבנים", נכתב. "ברם, אין הדבר מצדיק נקיטת מדיניות שונה ואת הפלייתם של חללי צה"ל רבים אשר נספו במערכות ישראל, בתאונות אמונים ובתאונות מבצעיות - ולא זכו לקבל כל עיטור כבוד".

הארגון דרש במכתבים שלא להעניק ביום ראשון הקרוב את עיטורי המופת, ואיים לפנות לבג"ץ באם העיטורים יוענקו בכל זאת. בשב"ס נדהמו לקבל את המכתבים. תת-גונדר אהוד הלוי, היועץ המשפטי של השב"ס קרא ל"יד לבנים" לשקול שנית את מעשיו וטען כי אין מדובר במקרה זה באפליה או מניעה משפטית להעניק את העיטורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת