דיווחים לא מאומתים במצרים: "עודה טראבין ישוחרר בשבוע הבא"

האסיר הישראלי היושב בכלא המצרי כבר 12 שנה ישוחרר במסגרת עסקה עם הממשל בקהיר בה ישוחררו 63 אסירים מצרים בישראל, כך על פי דיווחים לא מאומתים במצרים. על פי הדיווחים, מועד השחרור נקבע ל-25 באפריל, "יום שחרור סיני"

עודה טראבין. בדרך לישראל? (חדשות 2)

האם האסיר עודה טראבין בדרכו לישראל? האסיר הישראלי היושב בבית הכלא במצרים כבר 12 שנים, צפוי להשתחרר בשבוע הבא, במסגרת עסקה בה ישוחררו 63 אסירים מצריים היושבים בבית הכלא בישראל - כל על פי דיווחים לא מאומתים בכלי תקשורת מצריים.

על פי הדיווחים, ישראל ומצרים השלימו את העסקה, והאסירים המצריים ומשפחותיהם כבר עודכנו על כך. גורמי ביטחון במצרים דיווחו כי העסקה הושלמה גם בעקבות חטיפתם של 65 אנשי או"ם הנמצאים בסיני, על ידי גורמי טרור בדואים מקומיים - אשר דרשו מהממשל בקהיר לפעול במהרה לשחרור קרוביהם בבתי הכלא בישראל.

"מועד העסקה - יום שחרור סיני"

"הבדואים שחררו את אנשי האו"ם, אחרי שקיבלו הבטחה כי קרוביהם ישוחררו עד סוף החודש", דווח במצרים. על פי הדיווחים, מועד ביצוע העסקה בין ישראל למצרים יהיה 25 באפריל, "יום שחרור סיני" במצרים.

בחודשים האחרונים דווח רבות בכלי התקשורת במצרים על חידוש המגעים בין ירושלים לקהיר על שחרורו של טראבין. על פי חלק מהדיווחים כבר הושלמה העסקה, מיד לאחר שסוכם על שחרורו של הצעיר האמריקני אילן גרפל, אך לבסוף חזר בו הממשל המצרי מההבנות עם ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת