מחר: גלעד שליט ישתחרר רשמית מצה"ל

כשש שנים אחרי שנחטף וכחצי שנה לאחר יישום עסקת השבויים עם חמאס, יהפוך מחר מי שהחזיק בתואר "החייל החטוף בעזה" לאזרח מן השורה. נציגי הצבא ביקרו היום בביתו והשלימו את ההליכים הביורוקרטיים לקראת הפיכתו לרב-סמל במילואים

גלעד שליט. פושט מדים (דובר צה"ל)

מחר זה יקרה באופן סופי: גלעד שליט, מי שעד לפני חצי שנה היה "החייל החטוף בעזה" ושוחרר משבי חמאס, יפשוט מחר - לפחות באופן סמלי - את מדי צה"ל ויהפוך לאזרח מן השורה. נציגי אגף כוח אדם הגיעו היום לביתו, ביישוב מצפה הילה שבגליל, והחתימו אותו על שורה של מסמכים שממחר יהפכו אותו לרב-סמל במילואים.

המשך הטיפול בשליט, שהוכר נכה צה"ל, יופקד מעתה על אנשי אגף השיקום של משרד הביטחון, שיגישו לו סיוע פסיכולוגי ופיזי להתמודדות עם השלכות התקופה הארוכה שהעביר במרתפי ארגון הטרור העזתי ומטבע הדברים, הותירו בו את חותמם.

קצין התגמולים במשרד הביטחון החליט להכיר בגלעד שליט, ששוחרר משבי חמאס לאחר חמש שנים, כנכה צה"ל. לאחר קבלת ההחלטה, זומן שליט להופיע בתוך מספר ימים בפני ועדה רפואית אשר תקבע את גובה והיקף נכותו. מצה"ל נמסר כי תהליך הטיפול המתבצע סביב קליטתו של גלעד באגף השיקום של משרד הביטחון נעשה על פי נוהל שנקבע בנושא בטיפול נכי צה"ל פדויי שבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת