חיילת הותקפה מינית במועדון ונשלחה למאסר בגלל עריקות

בצה"ל החליטו לשלוח חיילת שהותקפה מינית ע"י מסתנן סודני בתא שירותים במועדון היישר לכלא הצבאי. הסיבה: היא מוגדרת עריקה כי נעדרה מהשירות. משפחת החיילת טוענת כי לא אפשרו לה לפגוש קב"ן לאחר האירוע, וכי מדי האסירה שלה הולבשו על הבגדים שלבשה כשעליהם כתמי הזרע של התוקף. צה"ל בתגובה: "המקרה נמצא בבדיקה"

חוסר רגישות - גירסת צבא הגנה לישראל: חיילת בת 19 בילתה ביום שלישי האחרון במועדון לילה בהרצליה, כשלפתע נכנס לתא השירותים בו שהתה מסתנן סודני שגהר מעליה וניסה לאנוס אותה.

החיילת הגיעה עם אביה לתחנת המשטרה, אולם שם גילו השוטרים שמדובר בעריקה משירות צבאי, וקראו למשטרה הצבאית. השוטרים הצבאיים הגיעו למקום רק אחרי כמה שעות, אולם ובמקום לטפל בה נפשית לאחר האירוע - לקחו אותה לבית הכלא הצבאי, שמו אותה בבידוד ונתנו לה מדי אסירה.

אם כל זה לא מספיק, את המדים הלבישו השוטרים הצבאיים על בגדיה של החיילת, שהוכתמו בכתמי זרע של התוקף - אותם כתמים שאמורים לשמש כראיות במשטרה.

לטענת משפחתה של החיילת, לא נתנו לה להיפגש עם קב"ן בגלל חול המועד. "לצבא אכפת רק מזה שהיא עריקה ולא מהטראומה הקשה שהיא עברה", סיפר אביה לחדשות 2 באינטרנט. "לא טיפלו בה והראו לה קב"ן רק כעבור מספר ימים ולדקות בודדות בלבד - היא בטראומה וקשה לי עם מה שקרה". 

החיילת הובאה לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרה, כשהיא אזוקה לשוטרת צבאית שהובילה אותה למקום. רק ביום חמישי האחרון בבוקר נתנו לה להיפגש עם קב"ן, לפני המשפט, ועד אז היא לא שיתפה גורם מקצועי באשר למצבה. "הם נתנו לה יחס מזלזל - במקום לטפל בה הם העדיפו לחכות ולחכות", אומר אביה.

בית המשפט יחליט היום אם להאריך את מעצרה אך בני משפחתה עדיין זועמים על היחס שקיבלה ועל כך שבגדיה לא הוחלפו וכי במקום לטפל בה נפשית העדיפו בצה"ל לשלוח אותה ישר למאסר בכלא הצבאי.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי המקרה המדובר נמצא בבדיקה. "יודגש כי החיילת מלווה כל העת על ידי הגורמים המקצועיים של יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, על מנת לעמוד מקרוב על מצבה", נמסר מצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת