הסמח"ט מגיב לראשונה: "קצת כואבת היד אבל נעבור את זה"

בהתייחסות ראשונה לפרשת תקיפת המפגין הדני, אומר סמח"ט הבקעה המושעה כי הוא ממתין להחלטת הרמטכ"ל על המשך הקריירה הצבאית שלו. "אני מנוע מלהתייחס לנושא ההשעייה", אמר הבוקר למצלמת חדשות 2 באינטרנט עם שובו מתפילת הבוקר בבית הכנסת הסמוך לביתו

הבוקר הגורלי של סא"ל שלום אייזנר, שהושעה מתפקידו לאחר שתועד מכה מפגין בכת הרובה, התחיל באופן שגרתי. הוא הלך לבית הכנסת שבו הוא מתפלל מדי בוקר, שעות לפני שיקבל את החלטת הרמטכ"ל על המשך הקריירה הצבאית שלו.

כשנשאל הבוקר על תחושותיו, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "כואב לי ביד, אבל נעבור את זה בעזרת השם". כשנשאל אם כואב לו גם בלב, השיב סא"ל אייזנר בחיוב.

הבוקר יוצגו ממצאי התחקיר של פיקוד מרכז לרמטכ"ל בני גנץ, שצפוי ככל הנראה לאמץ את ההמלצות שיפורטו בפניו, ולהדיח מתפקידו את סא"ל אייזנר. עם זאת, עדיין לא ברור אם התקרית הקשה תביא לסיום שירותו הצבאי. מבחינתו של הקצין הוותיק, הוא עדיין לא החליט אם יישאר בצה"ל ונראה שהוא ממתין להחלטת הרמטכ"ל. "זה לא תלוי בי", אמר.  

בהמשך נשאל סא"ל אייזנר על העצומה שהוקמה בעדו, שקוראת להחזירו לתפקיד לאלתר. "לא ידעתי שיש עצומה, אז אני לא יודע אם אני תומך בה", ענה הסמח"ט בחיוך. על שאלה בנושא אופן הסיקור שהוביל להשעייתו מהתפקיד - סירב סא"ל אייזנר להתייחס.  

הערכות בצבא: אייזנר יודח מתפקידו

גורמי צבא העריכו הבוקר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי לרמטכ"ל לא נותרה ברירה אלא להדיח מתפקידו את הסמח"ט, זאת לאור ממצאי התחקיר שהופק אתמול בלשכת אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון. גורמים המעורים בתחקיר סיפרו כי למרות שמדובר בעניין נקודתי, התנהלות האירוע לא הייתה תקינה והרמטכ"ל גנץ לא ייתן ולא ירשה לעצמו להשאיר אותו בתפקידו.

אתמול פנה סא"ל אייזנר לסנגוריה הצבאית על מנת למצוא משפטן שייצגו, וכן פנה למספר עורכי דין פרטיים, משום שייתכן וההליכים המשפטיים שהוא יעבור ישפיעו על המשך שירותו בצה"ל. גורמים בצבא טוענים כי מה שברור הוא שאייזנר לא יוכל להמשיך בתפקידו הנוכחי, וכי מינויו לסגן מפקד בה"ד 1 יבוטל - אולם עדיין לא ברור אם הוא יודח משירותו בצבא. בכל מקרה, המשך עתידו של סא"ל אייזנר בצה"ל לא ייקבע לפני סיום חקירת מצ"ח והגשת חוות הדעת של הפרקליטות הצבאית.

מהחומר שנאסף בתחקיר שביצע פיקוד מרכז, עולה המסקנה שהכוח בפיקוד הסמח"ט לא נערך כראוי מול ההגנה הפרו-פלסטינית, שכן לא התקבל מידע על מועדה המדויק והיקפה. בין הממצאים הבעייתיים הוזכרה העובדה שפלוגה של משמר-הגבול, שלוחמיה הועמדו לרשות חטיבת הבקעה כסיוע, לא מילאה את התפקיד שיועד לה אחרי שהוחלט לשחרר את השוטרים לבתיהם בתום פעילות לילית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת