טאבלט ומזרק: הצצה לסיירת הרפואה של צה"ל

תחבושות וחוסמי עורקים אאוט - טאבלטים ומקרני ראש אין. סיירת הרפואה של צה"ל מתקדמת לעידן הטכנולוגי, והצוותים קיבלו לאחרונה טאבלטים אישיים להדרכה, מקרני ראש זעירים למשוב ובובת סימולציה שפועלת באמצעות WiFi. דור העתיד של חיל הרפואה - כך זה נראה

צה"ל 2012 מביא איתו חידושים גם לחיל הרפואה. אם בעבר הייתם רגילים לראות את החובשים הצבאיים עם תיק קטן ובו תחבושת, חוסם עורקים וציוד בסיסי בלבד - העתיד הביא עמו פיתוחים טכנולוגים רבים גם לשדה הקרב הרפואי.

טאבלטים, מקרנים אישיים ומצלמות ב-WiFi הם רק חלק מהאמצעים החדשים איתם נעזרים החובשים הצבאיים הצעירים של סיירת הרפואה (ניידת החולייה הארצית) בזירות השונות בישראל. "הסיירת הזאת אחראית לכל מסגרות האימונים הרפואיים ממטולה ועד אילת", הסביר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט רב-סרן שי צוקרמן, מפקד מגמת אימון יחידות בבית הספר לרפואה צבאית (בה"ד 10).

באמצעות הניידת המשוכללת עוברים החובשים בבסיסים השונים ומאמנים את החיילים. "לאנשי הרפואה יש מיקרו-מקרן נייד שמחובר לטאבלט החדיש שלהם והוא מצלם את הפעולות שלהם ואז הם עורכים משוב", הוסיף רב-סרן צוקרמן. "זה משפר משמעותית את האימון ואת כשירות החיילים".

לניידת הרפואה הוסיפו גם בובת סימולציה חדישה בשם "האל" בה אפשר לבצע ניתוחים כירורגיים והיא מגיבה לפעולות באמצעות דיבור ותנועה. "המדריכים מפעילים אותה מרחוק ב-WiFi, הדגיש רב-סרן צוקרמן. "אנו מסוגלים לאמן מחלקות רפואיות גדודיות שלמות באמצעות הציוד המתוחכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת