בגלל הקיצוץ בתקציב הביטחון: בוטל ערב ההצדעה לאנשי המילואים

צה"ל ומשרד הביטחון החליטו לבטל את ערב ההצדעה המסורתי לאנשי המילואים המתקיים מדי שנה, זאת מטעמי תקציב. גורמים בצבא הסבירו כי ייתכן והאירוע יתקיים בקיץ, אך אחרים טוענים כי הוא לא יתקיים כלל. אנשי המילואים זועמים: פוגעים בנו. רק השנה קוצצו מספר ימי המילואים והופחתו אימוני חטיבות המילואים

אנשי המילואים: פוגעים בנו (חדשות 2)

לאחר הקיצוץ הנרחב באימוני חטיבות המילואים והפחתת ימי המילואים, הבוקר מדווח העיתון "ידיעות אחרונות" כי בצבא החליטו גם שלא לקיים את ערב ההצדעה המסורתי לאנשי המילואים - זאת בגלל הקיצוץ בתקציב הביטחון.

בכל שנה עורכים בצה"ל "יום מערך מילואים שנתי", שכולל מופע מיוחד של אמנים מהמובילים בישראל, ובמעמד שר הביטחון והרמטכ"ל, זאת על מנת לשמח ולהוקיר את אנשי המילואים. בצה"ל הכינו את האירוע השנה במתכונת מצומצמת מאילוצים תקציביים, ולאחרונה סוכמה עלותו במאות אלפי שקלים.

אלא שבימים האחרונים התקבלה החלטה בצה"ל שלא לקיים את האירוע בשל אילוצי תקציב. בצה"ל טענו כי האירוע רק נדחה, אולם גורמים צבאיים בכירים טוענים כי הוא לא יתקיים באף מועד.

"מאז חקיקת חוק המילואים ב-2008 צה"ל עסוק בהרעת התנאים למשרתים במילואים במקום לשפר את מצבם", כך נמסר מ"פורום החפ"שים" של חייל במילואים בתגובה להחלטה. "צה"ל קיצץ את התגמולים, נסוג מכוונתו לכסות הוצאות נסיעה, פגע במוכנות היחידות ואף קיצץ את אספקות המזון והמדים - כשמערך המילואים יקרוס סופית שום תקציב לא יעזור".

אתמול נודע על כך שבשל מצוקה תקציבית החליטו בצבא לבטל את חניוני צה"ל בערים השונות ביום העצמאות וכן לא לקיים את המפגן הימי הייחודי. ראשי רשויות מתחו ביקורת על המהלך ובמשרד האוצר הסבירו כי תקציב הביטחון לא קוצץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת