מתאם הפעולות בשטחים: "אם יתברר שהטעות שלנו, נתנצל"

לאחר הבעת הצער מצד שר הביטחון על מותו של הבכיר הפלסטיני זיאד אבו עין, גם מתאם הפעולות בשטחים האלוף יואב (פולי) מרדכי מגיב לתקרית שאירעה במהלך ההפגנות באזור רמאללה: "לא הייתה כוונה מצידנו להגיע לתוצאה הזאת". ארה"ב: "קוראים לחקירה מהירה ושקופה"

"פעלנו במתינות". השוטר והבכיר הפלסטיני, (רויטרס)

מתאם הפעולות בשטחים האלוף יואב (פולי) מרדכי הגיב למותו של הבכיר הפלסטיני זיאד אבו עין היום (רביעי), במהלך עימות עם כוחות הביטחון באזור רמאללה, והביע צער. בריאיון לרשת סקיי ניוז אמר מרדכי כי קיימת ביניהם היכרות ברמה האישית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מה שקרה אינו מקובל עלינו ואנו מביעים צער על כך", אמר מרדכי בריאיון. "שוחחתי עם השר לעניינים אזרחיים, מר חוסיין אלשיח, ודרשתי לצרף פתולוג ישראלי לניתוח שלאחר המוות. אנחנו דרשנו חקירה משותפת על מנת שנבדוק את מה שאירע בהפגנה שלא הייתה צריכה להסתיים במוות".

"לא הייתה כוונה מצידנו להגיע לתוצאה הזאת", שב והבהיר מתאם הפעולות בשטחים. "הצעתי לפתוח בחקירה משותפת של כל המשתתפים". בשלב הזה דרש המראיין להבין אם ישראל מקבלת אחריות על הריגתו של אבו עין. "אנחנו רוצים להבין מה קרה שם", השיב לו מרדכי.

"מה שקרה אינו מקובל עלינו". מרדכי (דוברות מתפ"ש)

ארה"ב הביעה דאגה 

"אם יתברר שהטעות היא שלנו, נתנצל", הבטיח מרדכי. "אנו ננקוט בכל האמצעים הנדרשים. שר הביטחון פירסם הודעת צער, וגם ראש הממשלה פירסם הודעה דומה. אנו ידועים בנחישות לרדת לחקר האמת".

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן סאקי התייחסה הערב לתקרית, שמעוררת חשש להסלמה בשטחים, ואמרה: "אנחנו מודאגים מאוד ממותו של הבכיר הפלסטיני ומוסרים את תנחומינו למשפחתו ולרשות הפלסטינית. ראינו דיווחים שהישראלים חוקרים את הנושא ואנחנו קוראים לחקירה מהירה, הוגנת ושקופה".

סאקי הוסיפה כי "בזמן קשה זה אנו קוראים לשני הצדדים לפעול להפחית את המתיחות ולמנוע הסלמה. לא ראיתי את הדיווחים על עצירת שיתוף הפעולה, אנו תומכים בשיתוף הפעולה הביטחוני בין הצדדים".