ישראל לפעילי המטס: "תודה שטסתם לישראל, לכו קודם לסוריה"

בישראל מקווים לסכל את הגעת פעילי המטס, אבל אלו שכן יבואו, יקבלו מחר מכתב ציני מממשלת ישראל: הייתם יכולים למחות נגד הטבח בסוריה, הגרעין האירני והטרור בעזה, אבל אתם מוחים נגד הדמוקרטיה היחידה במזה"ת

"אנו מעריכים את בחירתך בישראל כמושא דאגותיך בתחום זכויות האדם, אנו יודעים שעמדו בפניך אפשרויות ראויות רבות", כך נפתח מכתב בשם ממשלת ישראל, שיישלח מחר לפעילים שמתכוונים להגיע לישראל.

בישראל מקווים לסכל את הגעת פעילי המטס, אבל אלו שכן יבואו, יקבלו מחר את המכתב שמנוסח בציניות רבה: "היית יכול לבחור למחות נגד הטבח היומי שמבצע המשטר הסורי בבני עמו, שגבה אלפי קורבנות. היית יכול לבחור להפגין נגד הדיכוי האלים שמפעיל המשטר באירן נגד מתנגדיו וביצוע פיגועי  טרור ברחבי העולם.
היית יכול לבחור להפגין נגד שלטון החמאס ברצועת עזה. שם מבצעים ארגוני הטרור פשע מלחמה כפול כאשר הם יורים לעבר אזרחים תוך שימוש באזרחים כמגן אנושי".

וכך ממשיך המכתב: "אולם אתה בחרת למחות נגד ישראל, הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, בה קיים שוויון זכויות לנשים, העיתונות מבקרת את הממשלה, ארגוני זכויות אדם חופשיים לפעול, קיים חופש פולחן לכולם ומיעוטים אינם חיים בפחד. לכן אנו מציעים לך ראשית לפתור את הבעיות האמיתיות באזור ואחר כך לשוב לישראל כדי לחלוק עמנו את ניסיונך".

אייר פראנס ולופטהנזה ביטלו כרטיסי טיסה

למרות ההיערכות למטס, המאבק ככל הנראה הוכרע: רשות מנהל ההגירה והאוכלוסין העבירה רשימה מפורטת לרוב חברות התעופה ובה 1,200 שמות שנאספו על ידי גורמי הביטחון בישראל. מבין השמות ידועים 400 בני אדם שנרשמו בטיסות שאמורות היו לנחות מחר. בבדיקה שנערכה לאחרונה התגלה כי כמעט לכל 400 הנוסעים המוחים בוטלו כרטיסי הטיסה על ידי חברות התעופה.

הצפי כרגע של משטרת ישראל הוא של עשרות בודדות של מפגינים שיצליחו בכל זאת להסתנן לארץ ולא יהוו סכנה ביטחונית ממשית.

על פי הדיווח באחד מאתרי האינטרנט בו מרוכזות ההכנות, צעד זה עורר זעם רב בקרב הפעילים. "נמשיך ונדרוש מהקהילייה הבינלאומית לשמור על זכותנו להגיע ולהפגין בישראל", צייץ אחד המארגנים בדף הטוויטר של ההפגנה. "הם עוברים על החוק הבינלאומי בדיוק כמו חברת לופטהנזה", צייץ פעיל אחר. 

לקראת המטס: פקחי יחידת עוז הקפיאו את השביתה

פקחי רשות ההגירה והאוכלוסין החליטו שלא לשבות מחר, על מנת שלא לפגוע בפעילות מערכת הביטחון לבלימת המטס. בהודעה שהוציא יו"ר ועד עובדי "עוז" דורון עזרא, נכתב כי "היחידה הינה חלק מהתצריף המרכיב את ההיערכות הביטחונית, ובעבר מילאה תפקיד משמעותי יחד עם משטרת ישראל ומערכת הביטחון במטס הקודם ובמבצע המרמרה וכך תעשה גם בימים הקרובים, במהלך המטס המתוכנן להגיע לנמל התעופה בן גוריון".

"יש רגעים בהם צריך לדעת לשים בצד את המחלוקות ולהירתם למשימה ברמת חשיבות עליונה", הוסיף עזרא, "אני קורא לשר הפנים ח"כ אלי ישי לנצל את פסק הזמן בעיצומים, להתערב ולסייע בהשגת הפתרון שיוביל לסיום העבודה וחזרת כל העובדים לשגרת הפעילות המיטבית לביצוע מלא המשימות הניצבות בפני פקחי יחידת עוז ורשות ההגירה והאוכלוסין".

בהכנת הידיעה השתתפו ברהנו טגניה, אודי סגל, יוסי זילברמן, משה נוסבאום ועמית ולדמן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת