דיווח: אייר פראנס ביטלה כרטיסים למטס הפרו-פלסטיני

פעילי שמאל שהיו אמורים לטוס מחר לישראל קיבלו מחברת התעופה הצרפתית אייר פראנס הודעה כי כרטיסיהם מבוטלים. בכך מצטרפת אייר פראנס לחברת לופטהנזה הגרמנית, שמסרה הודעה דומה אתמול. במקביל נמשכות ההכנות בנתב"ג לבואם של הפעילים, כאשר פקחי יחידת עוז הודיעו כי לא ישבתו מחר

מטוס אייר פראנס, לא יוביל מפגינים לישראל (חדשות 2)

מאמצי סיכול הגעת פעילי השמאל האירופים לנתב"ג נמשכים - ומצליחים. לאחר שאתמול הודיעה חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה כי היא מבטלת מספר כרטיסי טיסה של פעילים שהיו אמורים להמריא לישראל, הצטרפה אליה חברת התעופה הצרפתית אייר פראנס.

על פי הדיווח באחד מאתרי האינטרנט בו מרוכזות ההכנות, צעד זה עורר זעם רב בקרב הפעילים. "נמשיך ונדרוש מהקהילייה הבינלאומית לשמור על זכותנו להגיע ולהפגין בישראל", צייץ אחד המארגנים בדף הטוויטר של ההפגנה. "הם עוברים על החוק הבינלאומי בדיוק כמו חברת לופטהנזה", צייץ פעיל אחר. 

לקראת המטס: פקחי יחידת עוז הקפיאו את השביתה

פקחי רשות ההגירה והאוכלוסין החליטו שלא לשבות מחר, על מנת שלא לפגוע בפעילות מערכת הביטחון לבלימת המטס. בהודעה שהוציא יו"ר ועד עובדי "עוז" דורון עזרא, נכתב כי "היחידה הינה חלק מהתצריף המרכיב את ההיערכות הביטחונית, ובעבר מילאה תפקיד משמעותי יחד עם משטרת ישראל ומערכת הביטחון במטס הקודם ובמבצע המרמרה וכך תעשה גם בימים הקרובים, במהלך המטס המתוכנן להגיע לנמל התעופה בן גוריון".

"יש רגעים בהם צריך לדעת לשים בצד את המחלוקות ולהירתם למשימה ברמת חשיבות עליונה", הוסיף עזרא, "אני קורא לשר הפנים ח"כ אלי ישי לנצל את פסק הזמן בעיצומים, להתערב ולסייע בהשגת הפתרון שיוביל לסיום העבודה וחזרת כל העובדים לשגרת הפעילות המיטבית לביצוע מלא המשימות הניצבות בפני פקחי יחידת עוז ורשות ההגירה והאוכלוסין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת