האזכרה בשכם בוטלה - מחשש ביטחוני

משפחתו של בן יוסף לבנת ז"ל לא תורשה לעלות לקברו בשכם - כך החליטו גורמים בצה"ל. המשפחה, תכננה לקיים טקס אזכרה במקום במלאת שנה להירצחו. צה"ל: "פניית המשפחה התקבלה ונשקלה על ידי המפקדים הבכירים ועל פי הערכת מצב ביטחונית, ולבסוף הוחלט שלא לשנות את תכנית הכניסות המקורית"

בן יוסף לבנת ז"ל (חדשות 2)

לציון שנה להירצחו של בן יוסף לבנת ביקשה משפחתו לעלות הערב לקברו שבשכם. לאחר שהוגשה בקשה לקיים אזכרה במקום נמסר מצה"ל כי הדבר לא יתאפשר - בשל חשש ביטחוני.

מדובר צה"ל נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי "מועדי הכניסה לקבר יוסף נקבעים בתיאום ובשיתוף הגורמים הרלוונטיים בהתיישבות. תיאומה של כל כניסה כרוך בתגבור כוחות ובהקצאת משאבים נוספים , על מנת לקיים אותה בצורה בטוחה ומסודרת".

עוד מדגישים בצה"ל כי : "מועד הכניסה לחודש אפריל נקבע מראש, בשיתוף הגורמים בהתיישבות, לכן לא יתקיים שינוי בתכנית המקורית. עם זאת, יש לציין כי פניית המשפחה התקבלה ונשקלה על ידי המפקדים הבכירים ועל פי הערכת מצב ביטחונית, ולבסוף הוחלט שלא לשנות את תכנית הכניסות המקורית".

ערוץ 7 דיווח היום, כי לדברי משפחתו של לבנת ז"ל נאמר תחילה כי יוכלו לקיים במקום טקס מצומצם ולא אירוע המוני. לטענתם, למרות ההחלטה לאפשר זאת בצה"ל החליטו לאסור אליהם כניסה, מהסיבות שנמסרו.

לבנת, בן 25 מירושלים ואב לארבעה נהרג, וארבעה נוספים נפצעו מאש שנפתחה לעבר מתפללים סמוך לקבר יוסף לפני כשנה. לבנת הוא אחיינה של שרת התרבות והספורט לימור לבנת. מחקירת האירוע עולה כי החמישה שנורו הגיעו למקום ללא אישור הצבא ובדרכם לקבר, נפתחה לעברם אש על ידי שוטרים פלסטינים. כל החמישה נפצעו מהירי, אך הצליחו לחלץ עצמם מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת